Szkoła Podstawowa w Nojewie

Dzień Edukacji Narodowej

15 października w Szkole Podstawowej w Nojewie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

A skąd w ogóle wzięło się to święto?

Informacja dyrektora szkoły

Próbny alarm pożarowy!

W dniu 12 października 2018r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Najistotniejsze było zachowanie spokoju, szybkość, zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i obserwowali akcję strażaków. Przeprowadzony próbny alarm pożarowy był potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Bardzo dziękujemy za udział w akcji druhom i druhnie z jednostek OSP Psarskie oraz OSP Nojewo.

Wycieczka do muzem i kina klas IV -V

10 października uczniowie klas IV-V wraz z wychowawcami w ramach projektu „ 100 lat Niepodległości Polski” wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Gdzie w salach z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika oraz podziwiali oryginalne dokumenty, mapy, zdjęcia, sztandary, mundury, militaria, modele i inne pamiątki.  Tego samego dnia udaliśmy się również do kina Cinema City w Poznań Plaza na projekcję filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” Było wspaniale !!!

100 lat Niepodległości Polski
15.10.2018

Rozpoczynamy działania związane z realizacją szkolnego projektu "100 lat Niepodległości Polski". W realizację zadań projektowych włączą się wszyscy uczniowie i nauczyciele przy udziale Rady Rodziców.

Aby dowiedzieć się więcej proszę otworzyć link. 100_lat_POLSKI_projekt.pdf

Dzień Edukacji Narodowej

W najbliższy poniedziałek, 15 października o godzinie 9:00 w naszej Szkole obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej, połączony z pasowaniem pierwszoklasistów. W związku z tymi uroczystościami dowozy rozpoczną się pół godziny później,natomiast odwozy przewidziane są od godziny 11:00.

Wybory Mistera

W poniedziałek 1 października Samorząd Uczniowski  z okazji Dnia Chłopca, zorganizował  w naszej szkole wybory Mistera. Wszyscy kandydaci - reprezentanci każdej z klas odpowiadali na serie pytań związanych z przedmiotami należącymi do świata kobiet. Niektórzy panowie wykazali się inteligencją, jak również znajomością damskich przyborów kosmetycznych oraz światowych marek ubrań. Kandydaci musieli wykazać się  również talentem tanecznym. Mieli zatańczyć wraz z wybraną z widowni dziewczyną. Nie lada wyzwaniem dla panów okazała się konkurencja „wiązanie warkocza”. Wyniki rywalizacji były następujące: tytuł Wicemistera powędrował do  Bartosza Wieczorka z klasy VII, natomiast  Misterem Szkoły został JAN BIAŁEK z klasy VII. Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy udziału w wyborach.

Pierwszy wtorek miesiąca
01.10.2018

Jutro pierwszy wtorek miesiąca. W godzinach od 18.00 do 19.00 dyżurować będą nauczyciele i pedagog szkolny. Zapraszamy rodziców.

Na godzinę 17.30 dyrektor szkoły zaprasza rodziców zainteresowanych dowozami szkolnymi.

Nowy plan lekcji
27.09.2018

Już od poniedziałku, w związku ze zmianami organizacyjnymi w pracy szkoły obowiązywać będzie nowy plan lekcji.

Otwórz nowy plan PLAN_LEKCJI_OD_X.pdf

Powitanie Jesieni z turystami

W niedzielę 23 września w ramach XXXIX Zlotu "Na powitanie Jesieni" ponad 300 turystów z całego powiatu szamotulskiego dotarło na metę rajdu zorganizowanej na terenie naszej szkoły.
Młodzi turyści przybyli między z Szamotuł,Pniew, Ostroroga, Chełmna, Pamiątkowa. Nie zabrakło oczywiście licznej grupy uczniów z Nojewa. Na mecie na wszystkich uczestników czekała oczywiście tradycyjna grochówka lub zupa pomidorowa,szereg konkursów zoorganizowanych przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej z Nojewie oraz przygotowany przez Radę Rodziców słodki poczęstunek dla opiekunów grup.

Niedziela 21.10.2018