Szkoła Podstawowa w Nojewie

 

Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej

  15 października w Szkole Podstawowej w Nojewie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

   A skąd w ogóle wzięło się to święto?

  „Dzień Edaukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela.  Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.”

          Podczas uroczystości zarówno zaproszeni goście jak i uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły i dla nich, na ręce Dyrektora szkoły, przekazali przepiękne bukiety kwiatów oraz drobne upominki. Niezwykle ważnym punktem uroczystości było pasowanie pierwszaków. Wychowawczyni p. Ewa Grocholewska  wraz z dziećmi przygotowała ciekawy występ artystyczny, po czym  dyrektor Waldemar Wróbel wspólnie z Burmistrzem Jarosławem Przewoźnym, bez cienia wątpliwości, mogli przyjąć od uczniów uroczyste ślubowanie i dokonać aktu pasowania. Na potwierdzenie tego ważnego zobowiązania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne książki, które z dumą prezentowali pozując do zdjęć.
  Uroczystość dostarczyła wszystkim dzieciom, ich rodzicom  oraz całej społeczności szkolnej wielu radosnych przeżyć.
  Kochane pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście uczniami naszej szkoły i życzymy Wam wielu sukcesów!!!
  Natomiast uczennice klas starszych odebrali stypendia  za wysokie wyniki w nauce.

   

 • Informacja dyrektora szkoły
  19.10.2018

  Informacja dyrektora szkoły - Obrazek 1

 • Próbny alarm pożarowy!

  W dniu 12 października 2018r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Najistotniejsze było zachowanie spokoju, szybkość, zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły i obserwowali akcję strażaków. Przeprowadzony próbny alarm pożarowy był potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Bardzo dziękujemy za udział w akcji druhom i druhnie z jednostek OSP Psarskie oraz OSP Nojewo.

 • Wycieczka do muzem i kina klas IV -V

  10 października uczniowie klas IV-V wraz z wychowawcami w ramach projektu „ 100 lat Niepodległości Polski” wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Gdzie w salach z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika oraz podziwiali oryginalne dokumenty, mapy, zdjęcia, sztandary, mundury, militaria, modele i inne pamiątki.  Tego samego dnia udaliśmy się również do kina Cinema City w Poznań Plaza na projekcję filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” Było wspaniale !!!            

                                                                                                                                                                   

 • 100 lat Niepodległości Polski
  15.10.2018

  Rozpoczynamy działania związane z realizacją szkolnego projektu "100 lat Niepodległości Polski". W realizację zadań projektowych włączą się wszyscy uczniowie i nauczyciele przy udziale Rady Rodziców.

  Aby dowiedzieć się więcej proszę otworzyć link. 100_lat_POLSKI_projekt.pdf

  100 lat Niepodległości Polski - Obrazek 1

 • Dzień Edukacji Narodowej

  W najbliższy poniedziałek, 15 października o godzinie 9:00 w naszej Szkole obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej, połączony z pasowaniem pierwszoklasistów. W związku z tymi uroczystościami dowozy rozpoczną się pół godziny później,natomiast odwozy przewidziane są od godziny 11:00.

 • Wybory Mistera

  W poniedziałek 1 października Samorząd Uczniowski  z okazji Dnia Chłopca, zorganizował  w naszej szkole wybory Mistera. Wszyscy kandydaci - reprezentanci każdej z klas odpowiadali na serie pytań związanych z przedmiotami należącymi do świata kobiet. Niektórzy panowie wykazali się inteligencją, jak również znajomością damskich przyborów kosmetycznych oraz światowych marek ubrań. Kandydaci musieli wykazać się  również talentem tanecznym. Mieli zatańczyć wraz z wybraną z widowni dziewczyną. Nie lada wyzwaniem dla panów okazała się konkurencja „wiązanie warkocza”. Wyniki rywalizacji były następujące: tytuł Wicemistera powędrował do  Bartosza Wieczorka z klasy VII, natomiast  Misterem Szkoły został JAN BIAŁEK z klasy VII. Wszystkim kandydatom serdecznie gratulujemy udziału w wyborach.

  Wybory Mistera - Obrazek 1

  Wybory Mistera - Obrazek 2

  Wybory Mistera - Obrazek 3

  tutaj więcej zdjęć

 • Pierwszy wtorek miesiąca
  01.10.2018

  Jutro pierwszy wtorek miesiąca. W godzinach od 18.00 do 19.00 dyżurować będą nauczyciele i pedagog szkolny. Zapraszamy rodziców.

  Na godzinę 17.30 dyrektor szkoły zaprasza rodziców zainteresowanych dowozami szkolnymi.

 • Nowy plan lekcji
  27.09.2018

  Już od poniedziałku, w związku ze zmianami organizacyjnymi w pracy szkoły obowiązywać będzie nowy plan lekcji.

  Otwórz nowy plan PLAN_LEKCJI_OD_X.pdf

 • Powitanie Jesieni z turystami

  W niedzielę 23 września w ramach XXXIX Zlotu "Na powitanie Jesieni" ponad 300 turystów z całego powiatu szamotulskiego dotarło na metę rajdu zorganizowanej na terenie naszej szkoły. 
  Młodzi turyści przybyli między z Szamotuł,Pniew, Ostroroga, Chełmna, Pamiątkowa. Nie zabrakło oczywiście licznej grupy uczniów z Nojewa. Na mecie na wszystkich uczestników czekała oczywiście tradycyjna grochówka lub zupa pomidorowa,szereg konkursów zoorganizowanych przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej z Nojewie oraz przygotowany przez Radę Rodziców słodki poczęstunek dla opiekunów grup.
  Powitanie Jesieni z turystami - Obrazek 1

  Powitanie Jesieni z turystami - Obrazek 2

  Powitanie Jesieni z turystami - Obrazek 3

  Powitanie Jesieni z turystami - Obrazek 4

  tutaj więcej zdjęć

 • Bezpiecznie z Pyrkiem
  14.09.2018

  W piątek 14 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach kontynuowali spotkania informacyjno-edukacyjne z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusze odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów klas I-III z  z Nojewa.

  Policjanci przestrzegali dzieci przed niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze przytaczając przykłady zdarzeń drogowych z udziałem nieletnich pieszych, które zaistniały w ostatnim czasie w Szamotułach oraz w Samołężu. Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed przebieganiem przez drogę oraz przed wchodzeniem na jezdnię bez dokładnego upewnienia się, że nic nie jedzie. Młodzi uczniowie mieli też okazję do przećwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

  Policjanci zwracali też uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku oraz jak powinno się bezpiecznie podróżować samochodem jako pasażer.

  Dzieci miały także okazję do przypomnienia sobie numerów alarmowych oraz zasad korzystania z nich.

  W spotkaniach uczestniczył Sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji, który na zakończenie chętnie pozował z dziećmi do wspólnych zdjęć.

  ( źródło: KPP Szamotuły)

   

 • Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019
  03.09.2018

  W dniu 3 września 2018r. o godz. 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły Waldemar Wróbel powitał wszystkich uczniów i pracowników szkoły, a następnie przedstawił nowych nauczycieli, rozpoczynających pracę w naszej placówce. Pan Dyrektor szczególnie gorąco powitał przedszkolaków oraz uczniów życząc wszystkim zgromadzonym ​wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 2

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 3

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 - Obrazek 4

 • Spotkanie integracyjne dla dzieci 3 i 4 letnich.
  29.08.2018

  W dniu 31 sierpnia (piątek) wychowawca oddziału 3 i 4- latków serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi na spotkanie integracyjne. Spotkanie odbędzie się w sali świetlicy wiejskiej w Nojewie w godzinach: 10.00-12.00.

  Serdecznie zapraszają pani Paulina i pani Zuzia.

 • Plan dowozów do Szkoły Podstawowej w Nojewie
  28.08.2018

  UWAGA!!!

  Zmiana harmonogramu dowozów i odwozów uczniów

  Uczniów dojeżdżających i rodziców dzieci przedszkolnych prosimy o zapoznanie się z planem dowozów do szkoły.

  Proszę kliknąć na linki, aby otworzyć plany dowozów.

  harmonogram_dowozów.pdf

  harmonogram_odwozów_po_7_lekcji.pdf

  harmonogram_odwozow_po_8_lekcji.pdf

   

   

  W dniu 3. września dowozy opóźnione o 30 minut.

  Odwozy rozpoczną się ok. godziny 11.00

 • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019
  28.08.2018

  W dniu 3. września rozpoczynamy nowy rok szkolny.

   

  Wszystkich uczniów i dzieci przedszkolne zapraszamy na mszę świętą na godzinę 9.00.

  Następnie udamy się do szkoły, gdzie odbędzie się oficjalna uroczystość.

  Wszystkim uczniom życzymy sukcesów, przedszkolakom samych pięknych chwil spędzonych w gronie rówieśników.

 • Podziękowania dyrektora szkoły
  18.06.2018

   

   

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nojewie serdecznie dziękuje osobom i instytucjom, które wsparły organizację i przebieg Słonecznego Festynu Rodzinnego, który odbył się w sobotę, 16 czerwca.

  Serdecznie dziękuję:

  - panu Jarosławowi Przewoźnemu- Burmistrzowi Gminy Pniewy

  - pani Romanie Kozub- Prezes Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

  - Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nojewie

  - pani Inez Kęsy i zespołowi "Szaranki"

  - Stowarzyszeniu "Nojewiak"

  - panu Eugeniuszowi Akackiemu- Sołtysowi miejscowości Psarskie

  - panu Marianowi Krzemieniewskiemu

  - nauczycielom Szkoły Podstawowej w Nojewie

  - pracownikom administracji i obsługi

   

                                                                                        Serdecznie dziękuję

                                                                                          Waldemar Wróbel

 • Pierwszy festyn rodzinny za nami
  18.06.2018

  Za nami Słoneczny Festyn Rodzinny. Piękna pogoda, moc atrakcji dla dzieci, występy uczniów i dzieci oddziałów przedszkolnych na pięknej scenie. Tego wszystkiego byliśmy świadkami w sobotę, 16 czerwca. Organizatorami festynu była Szkoła Podstawowa w Nojewie oraz Rada Rodziców. Organizatorzy serdecznie dziękują Stowarzyszeniu Nojewiak za organizację warsztatów indiańskich oraz za wydatne wsparcie finansowe.

  Dziękujemy za obecność panu Jarosławowi Przewoźnemu, Burmistrzowi Gminy Pniewy oraz pani Romanie Kozub, Prezes Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 1

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 2

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 3

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 4

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 5

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 6

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 7

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 8

  Pierwszy festyn rodzinny za nami - Obrazek 9

  tutaj obszerna galeria zdjęć

 • Zaproszenie na Słoneczny Festyn Rodzinny
  15.06.2018

  Zaproszenie na Słoneczny Festyn Rodzinny - Obrazek 1

 • Nowy Klincz w Nojewie
  11.06.2018

  W dniach 7-10 czerwca gościliśmy uczniów klasy V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Klinczu- Gmina Kościerzyna. Wymiana uczniów naszych placówek w tym roku szkolnym została zrealizowana. Podczas wspólnych zabaw, wycieczek i zajęć edukacyjnych szybko minął czas pobytu naszych gości. Pozostały nie tylko wspomnienia, ale także nawiązane przyjaźnie. 

  Już za rok kolejny etap wymiany. Kolejni uczniowie i nauczyciele naszych szkół będą się wspólnie bawić i uczyć.

  Nowy Klincz w Nojewie - Obrazek 1

  Nowy Klincz w Nojewie - Obrazek 2

  Nowy Klincz w Nojewie - Obrazek 3

  Nowy Klincz w Nojewie - Obrazek 4

  Nowy Klincz w Nojewie - Obrazek 5

  Nowy Klincz w Nojewie - Obrazek 6

  tutaj obszerna galeria zdjęć

 • Gminny Dzień Dziecka z udziałem naszych dzieci
  27.05.2018
strona: