• Powiatowy Turniej Szkół w Rummikub

• Dnia 25.03.2022 r w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach odbył się Powiatowy Turniej Szkół w Rummikub. W zawodach udział wzięło 18 uczniów z 9 szkół z Powiatu Szamotulskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Gendera z klasy VII oraz Jakub Pawlak z klasy IV (najmłodszy uczestnik). Po zaciętych eliminacjach do ścisłego finału awansowała Oliwia- wygrywając z pięknym stylu . Oliwka i Kuba drużynowo zajęli II miejsce w powiecie zdobywając okazały puchar dla Naszej szkoły.

Gratulujemy i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

• Kolorowy Pierwszy Dzień Wiosny , Światowy Dzień Zespołu Downa, Dzień bez plecaka !!!

•

Było kolorowo, wesoło, smacznie, aktywnie, kreatywnie .....

Dziś dzień szczególny, wyjątkowy,

To nie tylko Dzień Wiosny

Lecz także Dzień osób "kolorowych".

Wszyscy noszą skarpety, jedni w kropki inni w kwiatki,

A ja ubieram różne i wspieram wszystkie matki,

Wspieram tatusiów, babcie, dziadków,

Bo to dzień ich kochanych "Bratkow".

Te Bratki to dzieci wyjątkowe,

Mają uśmiechy zawsze gotowe,

By przekazać je innym ludziom

Pokazać że nigdy się nie nudzą.

Chcą kochać i być kochane,

Pokażmy, że może być im to dane,

To może być Jasiek, Basia lub Majka,

Każde pragnie ciepła i naszego wsparcia.

Wiersz autorstwa Pani Joanny Wiśniewskiej- Bąk

• "Misja Poznań- gdzie są koziołki?"

•

Klasy I-IV oraz grupa Marynarzy, wraz z wychowawcami wybrali się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl pt. "Misja Poznań- gdzie są koziołki?".

Obejrzeliśmy wyjątkowo poważną misję pary detektywów, polegającą na odnalezieniu słynnych koziołków, uprowadzonych z poznańskiego ratusza.

W szalonym tempie kluczyliśmy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana, żeby w końcu wspólnie z detektywami Dynks i Wihajster odnaleźć uprowadzone koziołki

• Dzień Kolorowej Skarpetki w SP Nojewo

•

Zachęcamy do udziału w akcji – każdy z nas może przyłączyć się do tego święta poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

21 marca obchodzony jest “Światowy Dzień Zespołu Downa”. Data została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ przyczyną wady genetycznej nazywanej trisomią 21 jest trzeci chromosom, który doczepił się do 21 pary chromosomów. Stąd data 21.03, kiedy szczególnie promowane są prawa osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary. Symbol niedopasowanych chromosomów- symbol niedopasowania społecznego.

• Dzień Solidarności z Ukrainą

• Poniedziałek 14.03. był w naszej szkole Dniem Solidarności z Ukrainą. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy niebiesko- żółte, przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi naszych sąsiadów.

• Upominki dla nowych uczniów :)

• W poniedziałek do naszej szkoły dołączyli nowi uczniowie- pochodzący z Ukrainy. Przedstawiciele Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej przygotowali niespodzianki dla koleżanek i kolegów

• Dzień kobiet

• Mężczyźni z SP Nojewo spisali się w Dzień Kobiet na medal

Dziękujemy Panowie!

W tym dniu królowały również ciekawe ozdoby na głowach

• Dary dla uchodźców z Ukrainy

• Trwa zbiórka darów dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy.

Naszym mieszkańcom, uczniom serdecznie dziękujemy.

Zgodnie z zapowiedzią wszystkie dary trafiły do Gminnego Punktu Zbiórki Darów.

• "Solidarni z Ukrainą"

• Szanowni Państwo.

Drodzy Uczniowie.

W związku z planowanym w najbliższym czasie objęciem nauką szkolną dzieci z Ukrainy przebywających na terenie naszej gminy rozszerzamy zakres i wydłużamy w czasie naszą zbiórkę.

Prosimy dodatkowo o artykuły szkolne:

-tornistry,

-plecaki,

-zeszyty,

-długopisy,

-kredki i inne przybory.

Zatroszczmy się w szczególności o najmłodszych!

• JOAKIM STAMATOSKI W FINELE WIELKOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO !!!

• Uczeń klasy VIII Joakim Stamatoski został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Temat  konkursu to „Żył sobie człowiek …” – życie ludzi od prehistorii do końca XVIII wieku. Finał konkursu odbędzie się 14 marca w Strzałkowie. Wszyscy trzymamy mocno kciuki za Joakima.