• Pomoc pogorzelcom

          • Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję pomocy dla pogorzelców z Koźla. Liczba babeczek dostarczonych przez uczniów, rodziców, pracowników i wszystkich innych dobrych ludzi, którzy włączyli się w pomoc przerosła nasze oczekiwania.

            Każdy chętny mógł zakupić babeczkę, lemoniadę lub tak poprostu wspomóc wolnym datkiem. W miniony piątek oraz poniedziałek tak to u nas wyglądało.

            Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” .

            Kwota 2051 zł i 70 gr została wpłacona na Zrzutka.pl dla pogorzelców z Koźla.

            Bardzo dziękujemy za Wasze

          • Spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Zakładu Karnego we Wronkach

          • 18 kwietnia w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego we Wronkach. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się więcej m.in. o odpowiedzialności karnej, pracy funkcjonariuszy SW, organizacji i funkcjonowaniu zakładu karnego, podziwiali prace wykonane przez osadzonych oraz mieli okazję obserwować w akcji czworonożnego funkcjonariusza -psa specjalnego.

            Największą ciekawość i frajdę sprawiło jednak naszym uczniom założenie np.kamizelki kuloodpornej, hełmu i kajdanek.

            Bardzo dziękujemy za interesujące zajęcia.

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Pierwszy dzień egzaminów uczniowie klasy ósmej ocenili bardzo pozytywnie. Trzymamy kciuki w kolejnych dniach - na egzaminie z matematyki oraz języka angielskiego.

          • Dzień Ziemi

          • Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że należy dbać o naszą planetę - dlatego 22 kwietnia w Dzień Ziemi włączyli się w sprzątanie okolicy.

            Od najmłodszych do najstarszych aktywnie uczestniczyli w VII Edycji akcji #SprzątamyDlaPolski.

          • Spotkanie autorskie z Moniką Skikiewicz "Bajanką"

          • W dniu 10 maja 2024 roku uczniowie klas 1-3 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do Centrum Kultury w Pniewach, gdzie odbyło się spotkanie z wyjątkową autorką książek dla dzieci, Moniką Skikiewicz, znana również jako "Bajanka".

            Monika Skikiewicz wprowadziła dzieci w świat swoich książek poprzez interaktywne gry i zabawy, które angażowały wszystkich uczestników.

            Po spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od autorki i mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Wyjazd do Centrum Kultury w Pniewach był nie tylko świetną zabawą, ale również inspirującym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Dziękujemy Monice Skikiewicz za niezapomniane chwile i motywację do czytania oraz tworzenia.

            Dziękujemy również Biblioteka Publiczna Centrum Kultury Pniewy za zaproszenie

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

          • Szanowni Państwo!

            W dniach 14, 15, 16 maja 2024 r. (wtorek- czwartek ) zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej odbywają się egzaminy ósmoklasisty. W tych dniach nie ma zajęć dydaktycznych dla klas I – VII oraz opiekuńczo wychowawczych w oddziałach przedszkolnych.

            Pozdrawiam

            Daria Tomkowiak

          • Mecz siatkówki

          • W dniu dzisiejszym, w ramach zajęć SKS, uczniowie klasy V i VI rozegrali mecz siatkówki. Rozgrywka zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem uczniów klasy VI, którzy pokonali swoich przeciwników 3:0.

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

          • 20 marca 2024 roku pięcioro uczniów naszej szkoły: Klaudia Akacka, Karolina Akacka, Lena Ren, Oliwier Krzemieniewski oraz Adam Pawlik, wzięło udział w etapie finałowym XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Uczniowie ci musieli zmierzyć się z ponad 70 pytaniami i wykazać się szczegółową wiedzą na temat przebiegu Powstania Wielkopolskiego. Aby uzyskać tytuł laureata należało udzielić co najmniej 90% poprawnych odpowiedzi. Udało się to uczennicy klasy V- Lenie Ren, która uzyskała tytuł laureatki I miejsca. Pozostali uczniowie mogą pochwalić się tytułem finalisty konkursu. Drugim konkursem, w którym nasi uczniowie odnieśli sukcesy jest XXVIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce. Do etapu powiatowego, który odbył się 24 kwietnia 2024 roku przystąpiło dziesięcioro uczniów z klas III-VII, aż siedmioro z nich: Marcelina Żarna, Agata Żarna, Hanna Roszkiewicz , Lena Ren, Karolina Akacka, Oliwier Krzemieniewski oraz Klaudia Akacka zakwalifikowało się do etapu finałowego. Przed nimi ostatnie wyzwanie, czyli etap wojewódzki konkursu, który odbędzie się 27 maja. Trzymamy mocno kciuki i życzymy wytrwałości w dalszej nauce. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i dziękujemy za trud dodatkowej nauki oraz za godne reprezentowanie naszej szkoły.

          • EKOLOGICZNY POKAZ MODY

          • 22 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się Ekologiczny Pokaz Mody.

            Ideą tej inicjatywy było przygotowanie strojów z dowolnych surowców wtórnych. Przygotowane przez uczniów kreacje były oceniane przez komisję konkursową. Na ocenę miały wpływ zgodność z regulaminem konkursu, pomysłowość, estetyka i technika pracy, ilość wykorzystanych rodzajów odpadów komunalnych lub surowców wtórnych oraz ciekawa prezentacja przygotowanych strojów.

            Wszyscy uczniowie zostali hojnie nagrodzeni brawami, ich stroje wzbudzały zachwyt publiczności, a oni sami jak widać na zdjęciach również świetnie się bawili.

            Komisja konkursowa w składzie: p. Daria Tomkowiak, p. Ewa Grocholewska i p. Zuzanna Barczyk, nie miała łatwego zadania, jednak po burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            Kategoria od przedszkola do klasy III:

            I miejsce: Hanna Włodarczyk

            II miejsce ex aequo: Lilianna Piątek i Blanka Zwierzchowska

            III miejsce: Marcelina Żarna

            Kategoria od klasy IV do VIII:

            I miejsce: Jan Wiśniewski

            II miejsce: Sophia Kushnir

            III miejsce: Sophia Eckel

          • XLVIII WOJEWÓDZKI RAJD TURYSTYCZNY PO REGIONIE SZAMOTULSKIM

          • W sobotę 27 kwietnia 2024r. odbył się XLVIII Wojewódzki Rajd Turystyczny po Regionie Szamotulskim z metą w Szkole Podstawowej w Nojewie. Na turystyczne szlaki wyruszyło 450 turystów zarówno reprezentujących Szkolne Koła Krajoznawczo Turystyczne jak i grupy indywidualne. Na mecie rajdu obecni byli turyści z : SKKT-PTTK SP w Pniewach, SP w Chełmnie, SP w Baborowie, SP 3 Szamotuły, SKKT-PTTK SP Nojewo, SP w Obrzycku, SP Brodziszewo, KT Manowce Lubosz, SP 2 Międzychód, SP Bytyń, Indywidualni rowerzyści, MTR Szamotuły. Pojawili się również goście specjalni radna Rady Miejskiej w Pniewach pani Jolanta Wiśniewska oraz rady Rady Powiatu Szamotulskiego pan Sławomir  Chamczyk.

            Celem imprezy była popularyzacja czynnych form wypoczynku – turystyka piesza  oraz rowerowa, poznawanie zabytków regionu oraz umacnianie serdecznych więzów między turystami.

            Na szlakach rajdu można było skorzystać z pomocy przewodników z Koła Turystyki Rodzinnej PTTK Orły Nojewo. Na zwiedzających czekała również Stacja Nojewo oraz Kościół św. Andrzeja Boboli. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić zabytkowy dworzec kolejowy, który jest jednocześnie muzeum, spróbować swoich sił w prowadzeniu ręcznej drezyny wahadłowej. Była to okazja nie tylko do zwiedzenia interesujących miejsc, ale również do posłuchania ciekawostek o kolejnictwie.

            Na mecie usytuowanej w Szkole Podstawowej w Nojewie czekało na nas wiele atrakcji. Młodzi turyści chętnie startowali w konkurencjach sprawnościowych, konkursie piosenki turystycznej, konkursach wiedzy, plastycznym. Odnosząc niejednokrotnie sukcesy:

            - w konkursie piosenki turystycznej III m-ce zajęły nasze najmłodsze uczestniczki Antonina Maciejewska, Helena Ceglarek        

            - w konkursie wiedzy turystycznej I m-ce zajęła– Karolina Akacka, klasa V

            - w konkursie plastycznym III m-ce zajęła  Sophia Eckel, klasa V      

            - w konkursach sprawnościowych:

            RZUTY DO CELU KLASY 

            W KATEGORII KLAS I-IV

            wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęli nasi uczniowie:

            I m-ce – Tobiasz Pawlak klasa IV,

            II m-ce – Marcelina Żarna klasa III,

            III m-ce – Nadia Krzemieniewska klasa II.                             

            W KATEGORII KLAS V-VIII

            miejsce I zajął  Bartek Wichniarek klasa V,

            miejsce II zajęli: Antosia Kosiorek oraz Norbert Włodarczyk klasa VII                     

            ZIARNA KAWY

            KLASY I-IV

             I m-ce – Marcelina Żarna kl III, natomiast miejsce III zdobyły Viwiana Hoffmann oraz Zosia Pietrzak również z klasy III.                                             

            KLASY V-VIII

            I m-ce dla Ksawerego Adamkiewicza z klasy VIII, a miejsce III – Amelii Barczyk z klasy V.   

            PRZECIĄGANIE PIŁKI W HULA-HOP

            II m-ce zdobył – Jan Wiśniewski z klasy V.

            SKOKI W WORKACH KLASY V-VIII

            I m-ce zdobył  Ksawery Adamkiewicz z klasy VIII, natomiast II m-ce zdobyła Dominika Szorcz z klasy VII.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!

             

            Ponadto na mecie czekało na nas również mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji przygotowanych przez organizatorów rajdu: wóz strażacki, lody, pyszna grochówka, zupa pomidorowa a wszystko to przy nutach muzyki wydobywających się spod ręki kataryniarza. Tak, tak Pan Pyrynka – kataryniarz, bez wątpienia zobaczenie katarynki, usłyszenie jej brzmienia i co więcej, granie na niej to nie lada przeżycie dla naszych turystów. Tym bardziej, że instrument ten to dziś prawdziwa rzadkość (w całej Polsce jest tylko siedmiu kataryniarzy)!

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia: nauczyciele, uczniowie, Stacja Nojewo, OSP Nojewo, Koło Turystyki Rodzinnej PTTK Orły Nojewo, Sołectwo Orliczko. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców naszych uczniów, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomocą zarówno podczas przygotowań do rajdu jak i w trakcie jego trwania.

            Z turystycznymi pozdrowieniami

            Daria Tomkowiak, Anna Sobczak-Ren, Anna Szabla

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

          • 26 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym uczestniczyło ponad 20 osób. Jury wybrało osiem osób, które 13 maja będą reprezentować Szkołę Podstawową w Nojewie na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Pniewach, w dwóch kategoriach klas I - IV i V-VIII.

          • Gminny Konkurs Ortograficzny

          • 29 kwietnia 2024r. w SP w Chełmnie odbył się Gminny Konkurs ORTOGRAFICZNY klas 3. 

            Uczniowie z Chełmna, Pniew i Nojewa sprawdzili swoje umiejętności poprawej pisowni. Naszą szkołę godnie reprezentowało 3 chłopców z klasy III, z wychowawcą Ewą Grocholewską Bartosz Banach, Matej Stamatoski i Antoni Maciejewski, który zajął III miejsce w konkursie.

            Gratulujemy uczniom klasy III i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu swoich talentów.

          • III Powiatowy Turniej Szkół w Rummikub

          • Finaliści szkolnego etapu Rummikub - uczennica klasy V- Karolina Akacka oraz uczeń klasy VII - Norbert Włodarczyk reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Turnieju Szkół w Rummikub. Rozgrywki odbyły się 12 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Szamotułach.

          • Zajęcia dla uczniów "Depresja i samouszkodzenia"

          • W dniu 8 kwietnia pani Samanta Bajerlein - psycholog z Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Szamotułach przeprowadziła zajęcia dla uczniów z klasy VII oraz VIII dotyczące "Depresji i samouszkodzeń".

            Młodzież uzyskała wiele cennych informacji oraz porad.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 5 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To dzień, którego kolorem przewodnim jest NIEBIESKI. Odbyły się lekcje edukacyjne na temat autyzmu, których celem było upowszechnianie wiedzy wśród dzieci, zrozumienie i uwrażliwienie się na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na konieczność przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Uczniowie przygotowali również grafiki oraz pracę plastyczne.