• REKOLEKCJE SZKOLNE

          • W dniach 20-22.03. w naszej szkole odbyły się rekolekcje szkolne pod hasłem " Świętość jest czymś tak prostym". Pierwszego dnia gościliśmy u siebie Siostry Urszulanki z Pniew, które podpowiadały nam jak stać się świętym i dostać się do nieba. Drugiego dnia udaliśmy się na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach. Ostaniego dnia uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Nojewie. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywanie tego rekolekcyjnego czasu, bardzo dziękujemy.

          • Dzień Wiosny

          • 22 marca wspólnie powitaliśmy wiosnę. W naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo, ponieważ każda klasa i grupa przedszkolna miały za zadanie ubrać się w kolorze, który wcześniej wylosowali. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania w realizację tego zadania Tego dnia odbył się także konkurs "Mam talent", podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Każdy chętny uczestnik miał na szkolnej scenie swoje "5 minut". Mimo towarzyszącej tremy wszyscy spisali się świetnie. Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie: p. Katarzyna Brych, p. Anna Mordal oraz Kornelia Barkowiak. Tym razem nie wyłoniono zwycięzców, tylko wyróżniono uczestników, którzy zrobili na jury największe wrażenie. Znaleźli się wśród nich: Natan Człapa, Blanka Zwierzchowska, Hania Włodarczyk, Natalia Dziubańska, Zuzanna Maciejewska, grupa dziewcząt z klasy IV, Adam Pawlik, Kuba Roszkiewicz, Klaudia Akacka, Dominika Szorcz, Norbert Włodarczyk, Ania Zhabyko. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale- wielkie brawa!!! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent- trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. Dziękujemy również Radzie Rodziców za pyszne kiełbaski

          • Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego

          •  

            W sobotę 16 marca silna grupa 55 turystów ze Szkoły Podstawowej w Nojewie wybrała się na Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z metą w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Wyruszyliśmy na szlaki Parku Krajobrazowego Dolina Kamionki, pokonując, pod czujnym okiem pani przewodnik trasę 5km. Na mecie, jak zawsze, czekały na nas konkursy: sprawnościowe, krajoznawczy i piosenki, na wykonanie palmy wielkanocnej.Nie zabrakło również pysznej kiełbaski z grilla i świątecznego ciastka

          • Wycieczka „POZnaj Ławicę”

          • W dniu 4 marca 2024 r. uczniowie klas I,II oraz VIII odwiedzili port lotniczy Poznań - Ławica, gdzie mieli okazję przejść tzw. „ścieżkę pasażera”: W ramach programu edukacyjno-poznawczego „POZnaj Ławicę”, uczniowie otrzymali okazjonalne„karty pokładowe” przy stanowiskach check-in, zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów, zobaczyli jak działa sortownia bagażu, przejechali po płycie lotniska autokarem do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej – gdzie odbyła się prezentacja z udziałem strażaków. Z bliskiej odległości obserwowali starty i lądowania samolotów pasażerskich. Na koniec powrót do terminalu pasażerskiego, przejście do hali przylotów oraz wizyta na tarasie widokowym.

          • Wycieczka szlakiem Powstania Wielkopolskiego

          • W środę 13 marca udaliśmy się na wycieczkę szlakiem Powstania Wielkopolskiego. Na początku naszej wycieczki udaliśmy się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Następnie wzięliśmy udział w grze ulicznej - Quest Powstańczy. Rozwiązując zadania i zagadki wędrowaliśmy ulicami Poznania, poznając przy okazji miejsca, w których rozgrywały się wydarzenia związane z Powstaniem Wielkopolskim. Na końcu trasy dotarliśmy do miejsca, w którym musieliśmy odnaleźć ukrytą pieczęć. Po zakończeniu questa udaliśmy się do Muzemum Powstania Wielkopolskiego, gdzie przewodnik przybliżył nam wydarzenia związane nie tylko z samym powstaniem, ale także treści historyczne związane z rozbiorami, I wojną światową, odzyskaniem niepodległości. Była to bardzo interesująca lekcja historii oraz szacunku dla tych, którzy swym zaangażowaniem, a często także własną krwią, uświęcili sukces tworzącej się II Rzeczypospolitej.

          • 21 marca

          • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki. Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkich do udziału w akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Jak włączyć się do akcji? 21 marca załóż dwie kolorowe skarpetki nie do pary. Okaż solidarność z osobami z Zespołem Downa.

          • Dzień Barbie i Kena

          • W piątek 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Barbie i Kena. Z tej okazji przedszkolaki, uczniowie klas I-VIII oraz pracownicy szkoły pojawili się w szkole wystylizowani na wzór najsłynniejszych lalek świata

          • Pokaz historyczny

          • Dnia 08 marca w naszej szkole odbył się pokaz historyczny „Powstanie Styczniowe”. Lekcję przeprowadziła grupa Rekonstrukto historia eksperymentalna z aktywnym udziałem uczniów. Zaprezentowano kolekcję strojów, broni i innych rekwizytów z tamtej epoki oraz historyczne wiadomości i ciekawostki.

          • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA KLAS 0-3

          • Tuż przed feriami, w piątek 9 lutego, odbyła się dyskoteka karnawałowa klas 0-3. Oprócz tańców w rytmie dyskotekowych przebojów uczestnicy wzięli udział we wspólnych zabawach. Nie zabrakło również pysznej niespodzianki od Rady Rodziców. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.

          • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

          • We wtorek 6 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa klas IV-VIII, która była doskonałą okazją do rozrywki po ciężkiej pracy w I półroczu. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, a wspólne zabawy uczniów klas IV-VIII odbywały się w rytmie tanecznych hitów, tradycyjnie nie zabrakło także belgijki. Podczas dyskoteki odbyło się także głosowanie na najlepszy strój karnawałowy. Pierwsze miejsce zajęły dziewczyny, które przebrały się za postacie z filmu "Alvin i wiewiórki", drugie miejsce zdobyli Norbert Włodarczyk i Dominika Szorcz, natomiast trzecie miejsce Lena Singer. Dziękujemy nauczycielom za poświęcony czas i opiekę nad nami, a Radzie Rodziców za przepyszne hot-dogi

          • SUKCES MARCELINY SŁOMIŃSKIEJ W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

          • 7 lutego rozpoczął się IX Ogólnopolski Konkurs " W hołdzie obrońcom Ojczyzny" w Kwilczu. I kategorią konkursową był konkurs recytatorski, w którym wzięło udział około 40 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Szkołę Podstawową w Nojewie reprezentowała Marcelina Słomińska z klasy 7. Recytowała wiersz "Bajka" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W konkursie ogólnopolskim zajęła III miejsce. Gratulujemy!

          • Wyjazd do kina

          • W poniedziałek 05 lutego uczniowie klas I-V oraz VII-VIII wybrali się do Kina Halszka w Szamotułach na projekcję filmu "Akademia Pana Kleksa".

          • Spektakl "Zemsta"

          • W piątek 26 stycznia, grupa młodzieży z klas VI,VII i VIII, wraz z opiekunami , udała się na spektakl "Zemsta", który był prezentowany w Domu Kultury w Pniewach. Uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawej prezentacji obowiązkowej lektury szkolnej.

          • Wyjazd na wystawę obrazów Vincenta van Gogha

          • W dniu 25.01.2024 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Poznania, aby zobaczyć multisensoryczną wystawę obrazów Vincenta van Gogha. Niezapomniane wrażenia i ciekawe doświadczenia związane z życiem i twórczością słynnego malarza na długo pozostaną w pamięci uczestników.

          • „GANG ŚMIECIAKÓW” - teatrzyk

          • W poniedziałek 22 stycznia mieliśmy przyjemność uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym pt: „GANG ŚMIECIAKÓW” o tematyce profilaktycznej w wykonaniu Teatru Grupa T z Torunia. Tematyka nawiązywała do promowania postawy ekologicznej, sposobów dbania o środowisko- zasada zero waste, promowanie zdrowego stylu życia. Przedstawienie miało charakter kabaretowy i interaktywny, dzięki czemu nasi uczniowie mogli włączyć się do przedstawienia stając się jego częścią. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam wszystkim jak najdłużej.

          • XVI edycja Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim- etap szkolny

          • W czwartek 25 stycznia odbył się etap szkolny XVI edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej". Wzięło w nim udział dziewięcioro uczestników, pięcioro z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu, są nimi: Oliwier Krzemieniewski Klaudia Akacka Lena Ren Karolina Akacka Adam Pawlik Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

          • Zajęcia SKS

          • W ramach zajęć SKS uczennice naszej szkoły rozegrały mecz siatkówki. Składy drużyn przedstawiały się następująco: I: Klaudia Akacka, Malwina Bartkowiak, Antonina Kosiorek, Kornelia Bartkowiak, Dominika Szorcz. II: Julianna Maciejewska, Zuzanna Lisowska, Aniela Młodzińska, Lena Singer, Karolina Akacka. Po zaciętej walce wynikiem 0:3 wygrała druga drużyna.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • W środę 24 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Szkolny zespół gitarowy, dzieci z przedszkola i klas I-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.