• Wracamy do nauki stacjonarnej

• Z dniem 10 stycznia wróciliśmy do nauczania stacjonarnego.

W związku z zakończeniem realizacji zajęć wspomagających wracamy również do rozkładu odwozów szkolnych obowiązujących od 2 września 2021 roku. Oznacza to, że w poniedziałki lekcje kończą się o godzinie 14.20. Poranne dowozy bez zmian.

• O7 stycznia 2022 roku

• Drodzy Uczniowie.

Szanowni Państwo.

Uprzejmie informuję, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły dzień 07 stycznia 2022 roku (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Szkoła zapewnia opiekę uczniom i dzieciom przedszkolnym, których rodzice zgłoszą taką potrzebę do środy, 05 stycznia do godziny 12.00.

W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych nie kursuje autobus szkolny.

Waldemar Wróbel- dyrektor szkoły

• Pluszakowa loteria

• „Zbiórka pluszaków na rzecz dzieciaków” okazała się wielkim sukcesem Dosłownie zasypaliście nas maskotkami- to budujące jak wielu uczniów i rodziców włączyło się w akcję. Pluszaki małe, średnie, duże i… te bardzo duże – w sumie ponad 400!!! Pluszakowa loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i pracowników – sam Pan Dyrektor Waldemar Wróbel wsparł akcję, kupując los Prawie wszystkie „Miśki” znalazły nowych właścicieli – dzięki funduszom uzyskanym z loterii zakupimy książki, gry i art.szkolne dla małych pacjentów szamotulskiego szpitala. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali i wspierali akcję.

• Warsztaty z doradztwa zawodowego

• W ubiegłym tygodniu – 26.11.2021 r. uczniowie klas VII i VIII mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących doradztwa zawodowego, przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę Białek oraz Panią Dagmarę Nowak z Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach. Panie przypomniały jak ważna decyzja już niebawem czeka naszych ósmoklasistów – dokonanie właściwych wyborów edukacyjno–zawodowych. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda lokalny rynek ofert pracy, sprawdzili profil zainteresowań , swoje predyspozycje zawodowe, a także podzieli się swoimi planami na przyszłość. Bardzo dziękujemy.

• Wsparcie dla osób bezdomnych i potrzebujących

• W naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących. O wsparcie dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej apelowały Siostry Elżbietanki z Poznania, prowadzące jadłodajnie dla bezdomnych. Pomysłodawcą zbiórki w SP Nojewo była nasza higienistka- Pani Teresa Skrzypek. Dzięki Waszej pomocy, ludzie potrzebujący otrzymają odzież niezbędną w zimowe mrozy. Bardzo dziękujemy za wsparcie Teresa Skrzypek Rada Wolontariatu

• Warsztaty integracyjne

• W dniu dzisiejszym klasę VIII odwiedziła Natalia Stępień - trenerka, edukatorka, bibliotekarka, która podzieliła się z uczniami swoją wiedzą.  Pani Natalia  poprowadziła warsztaty na temat hejtu i mowy nienawiści oraz mediacji i rozwiązywania konfliktów.

Bardzo dziękujemy Pani Natalii za kreatywnie spędzony czas, przekazaną wiedzę. Uczniowie podczas zajęć wykazali się dużym zaangażowaniem i chęcią współpracy.

Pani Natalio już nie możemy się doczekać, kiedy znowu nas Pani odwiedzi. Dziękujemy 😊 Wychowawca z klasą VIII.

• Podsumowanie akcji "KASZTAN" 2021

• Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie!

Zakończyła się już trzecia akcja zbierania kasztanów.

Składam ogromne podziękowania za zaangażowanie wszystkich uczniów, którzy przyłączyli się do AKCJI KASZTAN.

Zebraliśmy 5 000 kg !!! Wielkie brawa dla Was.

Gratulujemy wszystkim, a w szczególności klasie V, która nazbierała największą ilość kasztanów. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży kasztanów przeznaczone zostały na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej, gier na świetlicę, oraz upominków dla klas i uczniów, którzy zebrali największą ilość kasztanów.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie i przyznane wyróżnienia.

1. klasa V 1 937 kg

2. klasa II 1 057 kg

3. klasa IV 800 kg

Uczniowie z największą ilością zebranych kasztanów:

Nagrody otrzymują

1. Norbert Włodarczyk 774 kg

2. Klaudia Akacka 436 kg

3. Bartosz Kawiak 409 kg

4. Weronika Walorczyk 400 kg

5. Jan Piotrowski 235 kg

6. Jakub Roszkiewicz 200 kg

7. Agata Maciejewska 171 kg

8. Karol Nowak 160 kg

9. Dominika Szorcz 156 kg

10. Hanna Roszkiewicz 152 kg

11. Zuzanna Lisowska  130 kg

12. Wojciech Wojciechowski 110 kg

13. Nikola Tymińska 110 kg

14. Viwiana Hoffmann 104 kg

Wyróżnienia otrzymują następujący uczniowie:

Olivier Jeziorecki, Norbert Hoffa, Paweł Banaś, Wojciech Siemieniak, Zuzanna Brych, Jan Winiaszewski, Lena Singer, Magdalena Hejdasz, Julianna Maciejewska, Julia Majka, Magdalena Komorowska, Marcin Hejdasz, Adrian Jaguszewski, Igor Żarna, Natalia Banaś.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby oraz zespoły klasowe otrzymają nagrody i upominki podczas spotkania gwiazdkowego 22 grudnia.

Miło nam jest również, że inne szkoły biorą z nas przykład i również angażują się w akcję zbierania kasztanów. Brawa dla Szkoły Podstawowej w Chełmnie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom, ale także rodzicom, którzy również zaangażowali się w zbieranie kasztanów i dosłownie zasypywali nas pełnymi workami. Dzięki chłopcom z klasy VIII sprawnie załadowaliśmy kasztany  - chłopaki DZIĘKI raz jeszcze ;)

Wielkie brawa dla Was !!!

Wielkie brawa dla Szkoły Podstawowej w Nojewie !!!