• Jutro, 23 czerwca zakończymy zajęcia w roku szkolnym 2022/2023.

Zapraszamy na mszę świętą na godzinę 9.30, uroczystość w szkole od godziny 10.30.

Poranne dowozy szkolne według obowiązującego rozkładu.

Odwozy- kursy dodatkowe zgodnie z rozkładem załączonym poniżej.

SP_Nojewo_23.06.2023.pdf

• WYJAZD DO KINA

• W środę 7 czerwca uczniowie z klas IV-VII wybrali się do kina Helios w Poznaniu na film "MAŁA SYRENKA"

• KARTA ROWEROWA - część praktyczna.

• Na początku czerwca uczniowie klasy 4 przystępowali do części teoretycznej i praktycznej egzaminu na kartę rowerową.

Egzamin praktyczny obejmował takie elementy jak:

- ruszanie z miejsca,

- jazdę rowerem trzymając kierownicę jedną ręką (sygnalizowanie zamiaru skrętu w lewo lub w prawo),

- jazdę rowerem na wprost i po łuku,

- zatrzymywanie się w wyznaczonym miejscu.

Uczniowie podchodzący do egzaminu wykazali się umiejętnością poruszania się rowerem z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ponadto udowodnili, że znakomicie znają budowę oraz obowiązkowe wyposażenie każdego roweru.

Gratulujemy!

• SUKCES FINALISTKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM!

• W środę 14 czerwca, w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie, odbyła się uroczysta gala podsumowująca XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. W etapie szkolnym wzięło udział prawie 600 uczestników z całej Polski, a tytuł laureata uzyskało tylko 25 z nich. Wśród najlepszych w Polsce znalazła się uczennica naszej szkoły- Gabriela Komorowska. Droga do sukcesu nie była prosta. Do finału Gabriela zakwalifikowała się po etapie szkolnym 23 stycznia 2023 r. Od tego momentu uczestniczyła w dodatkowych lekcjach i poświęcała czas wolny na pracę własną z bogatą literaturą przedmiotu. Finał konkursu odbył się 29 marca 2023 r. Finaliści musieli zmierzyć się z ponad 70 pytaniami. Dzięki świetnemu przygotowaniu Gabriela poradziła sobie znakomicie i stanęła na podium. Laureatom nagrody i dyplomy wręczył Wielkopolski Kurator Oświaty- pan Robert Gaweł. Gratulujemy zarówno Gabrysi- laureatce konkursu, jak również Klaudii Akackiej, Karolinie Akackiej, Lenie Ren oraz Marcinowi Hejdaszowi, którzy uzyskali tytuł finalisty konkursu.

• DZIEŃ DZIECKA

• 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Punktualnie o godzinie 8.30 społeczność szkolna spotkała się na boisku szkolnym, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Wśród wielu atrakcji znalazł się także pokaz woltyżerki oraz wizyta Straży Pożarnej. Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie wzięli udział w zawodach w bieganiu, najlepsi otrzymali pamiątkowe medale. Uśmiechy dzieci na zdjęciach z fotorelacji stanowią dowód na to, że impreza była bardzo udana! Z całego serca dziękujemy OSP z Nojewa, Stajnii Zadora za przyjęcie zaproszenia i udział w obchodach Dnia Dziecka naszej szkole. Dziękujemy także Radzie Rodziców, za pomoc, zaangażowanie i wsparcie naszych działań.

• Konkursu przyrodniczo - sportowy „PUSZCZA NOTECKA”.

• W Kwilczu odbyła się XVIII edycja konkursu przyrodniczo - sportowego „PUSZCZA NOTECKA”.

Szkołę Podstawową w Nojewie reprezentowała drużyna w składzie:

Karolina Akacka  - kl.IV

Klaudia Akacka – kl.VI

Dominika Szorcz – kl.VI

Gabriela Komorowska – kl.VIII

Igor Żarna – kl.VIII

Ostatecznie zajęliśmy miejsce III.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu.

• XLVII Wojewódzki Rajd Turystyczny po Regionie Szamotulskim

• W dniu 27.05.2023 r. uczniowie, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w XLVII Wojewódzkim Rajdzie Turystycznym po Regionie Szamotulskim z metą nad jeziorem Mormin w Ostrorogu. Okoliczności przyrody oraz słoneczna pogoda umilały wędrowanie. Na miejscu oczywiście czekał kociołek pysznej zupy. Nasi uczniowie wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych oraz w teście wiedzy. Dziewczyny gratulujemy wygranych!!! Nie zabrakło również konkursu na piosenkę turystyczną- w którym nasza reprezentacja otrzymała wyróżnienie. Był to ostatni rajd w tym roku szkolnym- już teraz zapraszamy na kolejne rajdy tuż po wakacjach

• "Noc z biblioteką"

• W dniu 25 maja 2023 r. odbyła się "Noc z biblioteką" w SP Nojewo. Grupa czytelniczek z klas V-VIII w doborowych nastrojach spędziła wieczór między innymi na: wykonaniu zakładek do książek, grach i zabawach na świeżym powietrzu, wspólnej kolacji, seansie filmowym oraz oczywiście maratonie czytelniczym. Był to fantastyczny i inspirujący dla wszystkich czas.