Aktualności

          • XXVII Gminny Konkurs Recytatorski im. Jana Brzechwy

          • 18 maja odbył się XXVII Gminny Konkurs Recytatorski im. Jana Brzechwy.

            Naszą szkołę reprezentowało 7 osób.
            W kategorii klas I-IV wyróżnienie zdobyła Hanna Włodarczyk, która prezentowała wiersz "Miłość od pierwszego wejrzenia", natomiast w kategorii klas V- VIII trzecie miejsce zajęła Hanna Roszkiewicz, która zaprezentowała wiersz "Słoneczniki". 
            Gratulujemy.

          • Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III

          • W śodę 20.05.26 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nojewie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III.

            W konkursie wzięło udział łącznie 15 uczniów. Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowało - 10 uczniów, Szkołę w Chełmnie -3, a Szkołę Podstawową w Nojewie- 2 uczniów.

            Organizatorem konkursu była p. Aneta Rybarczyk ( wychowawca klasy III ) przy pomocy p. Katarzyny Hawryszkiewicz i p. Mileny Ruta.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce ex aequo zajęli: Kacper Smorawski-S.P. Pniewy Jakub Judek- S.P. Pniewy

            II miejsce zajął Szymon Michalak- S.P. Pniewy

            III miejsce zajął Piotr Szymik- S.P. Pniewy

            Wyróżnienia otrzymali:

            Paula Roszkiewicz- S.P. Nojewo

            Emilia Kirszenstein- S.P. Chełmno

            Oliwia Kozłowska- S.P. Pniewy

          • VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas czwartych

          • W piątek 15 maja 2026r. odbył się w Szkole Podstawowej w Ostrorogu VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas czwartych.

            W pierwszej części konkursu o miejsce w finale rywalizowało około 50 uczniów, do drugiej części awansowało 10 uczniów z najwyższymi wynikami z części pierwszej.

            Naszą szkołę reprezentowali Julius Eckel, Nadia Krzemieniewska oraz Hanna Włodarczyk.

            Do finału dostał się Julius Eckel, który ostatecznie zdobył wysokie 6 miejsce.

            Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Szkoła Podstawowa w Nojewie z główną nagrodą. Uczennice z powiatu szamotulskiego docenione w Wielkopolsce.

          • Nagroda Główna dla naszej szkoły w konkursie „Zielone Przystanki Wielkopolski"!

             

            Z ogromną dumą i radością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Nojewie zdobyła Nagrodę Główną w kategorii klas 6-8 szkół podstawowych w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska" pod hasłem „Zielone Przystanki Wielkopolski"! Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło aż 74 prac uczniów z całej Wielkopolski, tym bardziej cieszy sukces naszych uczennic.

            Konkurs, skierowany do uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego, był wyjątkową okazją do wykazania się kreatywnością w projektowaniu ekologicznej infrastruktury miejskiej. Tegoroczna edycja kładła szczególny nacisk na praktyczne aspekty adaptacji do zmian klimatu – temat niezwykle istotny dla przyszłości naszej planety.

            Nasz zwycięski zespół tworzą uczennice klasy VII:

            Karolina Akacka

            Zuzanna Brych

            Julianna Maciejewska

            Pod czujnym okiem opiekuna projektu – Pani Darii Tomkowiak – dziewczyny stworzyły innowacyjny projekt zielonego przystanku, który – miejmy nadzieję – w przyszłości pojawi się nieopodal naszej szkoły!

            Podczas uroczystej gali finałowej odbywającej się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego z rąk Pana Jacka Bogusławskiego, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz pracowników Departamentu Korzystania i Informacji o Środowisku nasz zespół odebrał znamienite i niezwykle prestiżowe nagrody.

            Każda z uczennic otrzymała w pełni wyposażony rower marki Kross oraz kask rowerowy. Szkoła natomiast została dodatkowo wyróżniona nagrodą finansową w wysokości 5 tys. zł oraz pamiątkową statuetką. Na ręce opiekuna trafił listy gratulacyjny oraz piękny kwiat Zamioculcas. Przekazane zostały również listy gratulacyjne i słowa uznania dla Jarosława Szurki, Burmistrza Gminy Pniewy oraz Waldemara Wróbla, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nojewie.

            Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom oraz Pani Darii Tomkowiak!

            To wielki sukces, który pokazuje, że nasza młodzież ma świadomość ekologiczną i chce aktywnie działać na rzecz lepszej przyszłości. Jesteśmy niezmiernie dumni!

            #ZielonePrzystankiWielkopolski #NagrodaGłówna #EkoEdukacja #SPNojewo #DumaNaszejSzkoły #MłodziEkolodzy

            Pokaż mniej

          • Egzaminy ósmoklasisty w toku!

          • W naszej szkole trwają egzaminy ósmoklasisty – to ważny moment w życiu naszych uczniów! Ósmoklasiści mierzą się z próbami swoich umiejętności i wiedzy zdobytej przez lata nauki w szkole podstawowej.

            Trzymamy kciuki za wszystkich zdających! Wierzymy w Was i jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i wysiłku włożonego w przygotowania.

            Pamiętajcie – to nie tylko egzamin, ale także kolejny krok w Waszej edukacyjnej przygodzie. Niezależnie od wyników, jesteście wspaniali!

            Powodzenia!

          • Dzień Zdrowego Śniadania!


          • Po raz kolejny spotkaliśmy się o świcie w szkole, aby razem przygotować zdrowe i pyszne śniadanie. Uczniowie wraz z nauczycielami robili owocowe koktajle oraz świeże bułki pełne smacznych dodatków. Było zdrowo, kolorowo i bardzo radośnie.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas

          • Apel z okazji Konstytucji 3 maja

          • 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

            Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, podczas której uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z 1791 roku oraz znaczenie tego dokumentu dla Polski i jej obywateli.

            W pięknej oprawie artystycznej nie zabrakło wierszy oraz pieśni patriotycznych, które wprowadziły nas w atmosferę tamtych dni.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia