Aktualności

          • Podsumowanie działalności SKO oraz konkursów matematycznych

          • W dniu dzisiejszym odbył się apel, podczas którego uczniowie otrzymali nagrody za systematyczne oszczędzanie w ramach działania SKO. Nagrody ufundowane zostały przez Bank Spółdzielczy Duszniki. Za co bardzo dziękujemy.

            Natomiast uczniowie wyróżniający się w konkursach matematycznych otrzymali z rąk Pani Małgosi zasłużone upominki.

            Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy

          • Piknik nad Jeziorem Kikowskim

          • W środę 24 czerwca uczniowie klas I, II, III i V wybrali się na piknik nad Jezioro Kikowskie.

            Piękna pogoda, wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz odpoczynek nad wodą sprawiły, że wszyscy doskonale się bawili.

            Była to świetna okazja do integracji, aktywnego spędzenia czasu i cieszenia się urokami natury.

            Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń, uśmiechów i pięknych wspomnień.

          • Wielki sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919. Pamiętamy!”

          • 3 czerwca w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca XVIII edycję projektu „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919. Pamiętamy!”.

            W tegorocznej edycji konkursu rywalizowały aż 74 szkoły z całej Wielkopolski. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema wymagającymi etapami: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim.

            Nasi uczniowie spisali się znakomicie, wykazując się ogromną wiedzą na temat Powstania Wielkopolskiego, jego społecznego oblicza, samoorganizacji oraz życia na zapleczu frontu.

            Laureaci konkursu:

            Karolina Akacka- laureatka I miejsca

            Lena Ren- laureatka I miejsca

            Wojciech Wojciechowski- laureat II miejsca

            Oliwier Krzemieniewski- laureat III miejsca

            Podczas uroczystej gali gratulacje laureatom składali m.in. Wielkopolski Wicekurator Oświaty Wojciech Szulc oraz przedstawiciele Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

            Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

            Jesteśmy z Was bardzo dumni!

          • Dzień Dziecka i Dzień Sportu

          • w naszej szkole 8 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu.

            Był to dzień pełen radości, uśmiechu i zdrowej rywalizacji. Największe emocje wzbudziły biegi przełajowe, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoją wytrzymałość i sportowego ducha. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

            Rada Rodziców zadbała również o zdrowe przekąski i napoje dla wszystkich uczestników wydarzenia. Nie zabrakło także atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli skorzystać z kolorowych warkoczyków, tatuaży, malowania twarzy, a także wziąć udział w konkurencjach sportowych.

            Na zakończenie czekała na wszystkich słodka niespodzianka- pyszne lody.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia. Dzięki Wam był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń

          • XXVII Gminny Konkurs Recytatorski im. Jana Brzechwy

          • 18 maja odbył się XXVII Gminny Konkurs Recytatorski im. Jana Brzechwy.

            Naszą szkołę reprezentowało 7 osób.
            W kategorii klas I-IV wyróżnienie zdobyła Hanna Włodarczyk, która prezentowała wiersz "Miłość od pierwszego wejrzenia", natomiast w kategorii klas V- VIII trzecie miejsce zajęła Hanna Roszkiewicz, która zaprezentowała wiersz "Słoneczniki". 
            Gratulujemy.

          • Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III

          • W śodę 20.05.26 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Nojewie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III.

            W konkursie wzięło udział łącznie 15 uczniów. Szkołę Podstawową w Pniewach reprezentowało - 10 uczniów, Szkołę w Chełmnie -3, a Szkołę Podstawową w Nojewie- 2 uczniów.

            Organizatorem konkursu była p. Aneta Rybarczyk ( wychowawca klasy III ) przy pomocy p. Katarzyny Hawryszkiewicz i p. Mileny Ruta.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce ex aequo zajęli: Kacper Smorawski-S.P. Pniewy Jakub Judek- S.P. Pniewy

            II miejsce zajął Szymon Michalak- S.P. Pniewy

            III miejsce zajął Piotr Szymik- S.P. Pniewy

            Wyróżnienia otrzymali:

            Paula Roszkiewicz- S.P. Nojewo

            Emilia Kirszenstein- S.P. Chełmno

            Oliwia Kozłowska- S.P. Pniewy

          • VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas czwartych

          • W piątek 15 maja 2026r. odbył się w Szkole Podstawowej w Ostrorogu VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas czwartych.

            W pierwszej części konkursu o miejsce w finale rywalizowało około 50 uczniów, do drugiej części awansowało 10 uczniów z najwyższymi wynikami z części pierwszej.

            Naszą szkołę reprezentowali Julius Eckel, Nadia Krzemieniewska oraz Hanna Włodarczyk.

            Do finału dostał się Julius Eckel, który ostatecznie zdobył wysokie 6 miejsce.

            Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Szkoła Podstawowa w Nojewie z główną nagrodą. Uczennice z powiatu szamotulskiego docenione w Wielkopolsce.

          • Nagroda Główna dla naszej szkoły w konkursie „Zielone Przystanki Wielkopolski"!

             

            Z ogromną dumą i radością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Nojewie zdobyła Nagrodę Główną w kategorii klas 6-8 szkół podstawowych w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska" pod hasłem „Zielone Przystanki Wielkopolski"! Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło aż 74 prac uczniów z całej Wielkopolski, tym bardziej cieszy sukces naszych uczennic.

            Konkurs, skierowany do uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego, był wyjątkową okazją do wykazania się kreatywnością w projektowaniu ekologicznej infrastruktury miejskiej. Tegoroczna edycja kładła szczególny nacisk na praktyczne aspekty adaptacji do zmian klimatu – temat niezwykle istotny dla przyszłości naszej planety.

            Nasz zwycięski zespół tworzą uczennice klasy VII:

            Karolina Akacka

            Zuzanna Brych

            Julianna Maciejewska

            Pod czujnym okiem opiekuna projektu – Pani Darii Tomkowiak – dziewczyny stworzyły innowacyjny projekt zielonego przystanku, który – miejmy nadzieję – w przyszłości pojawi się nieopodal naszej szkoły!

            Podczas uroczystej gali finałowej odbywającej się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego z rąk Pana Jacka Bogusławskiego, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz pracowników Departamentu Korzystania i Informacji o Środowisku nasz zespół odebrał znamienite i niezwykle prestiżowe nagrody.

            Każda z uczennic otrzymała w pełni wyposażony rower marki Kross oraz kask rowerowy. Szkoła natomiast została dodatkowo wyróżniona nagrodą finansową w wysokości 5 tys. zł oraz pamiątkową statuetką. Na ręce opiekuna trafił listy gratulacyjny oraz piękny kwiat Zamioculcas. Przekazane zostały również listy gratulacyjne i słowa uznania dla Jarosława Szurki, Burmistrza Gminy Pniewy oraz Waldemara Wróbla, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nojewie.

            Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom oraz Pani Darii Tomkowiak!

            To wielki sukces, który pokazuje, że nasza młodzież ma świadomość ekologiczną i chce aktywnie działać na rzecz lepszej przyszłości. Jesteśmy niezmiernie dumni!

            #ZielonePrzystankiWielkopolski #NagrodaGłówna #EkoEdukacja #SPNojewo #DumaNaszejSzkoły #MłodziEkolodzy

            Pokaż mniej

          • Egzaminy ósmoklasisty w toku!

          • W naszej szkole trwają egzaminy ósmoklasisty – to ważny moment w życiu naszych uczniów! Ósmoklasiści mierzą się z próbami swoich umiejętności i wiedzy zdobytej przez lata nauki w szkole podstawowej.

            Trzymamy kciuki za wszystkich zdających! Wierzymy w Was i jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i wysiłku włożonego w przygotowania.

            Pamiętajcie – to nie tylko egzamin, ale także kolejny krok w Waszej edukacyjnej przygodzie. Niezależnie od wyników, jesteście wspaniali!

            Powodzenia!

          • Dzień Zdrowego Śniadania!


          • Po raz kolejny spotkaliśmy się o świcie w szkole, aby razem przygotować zdrowe i pyszne śniadanie. Uczniowie wraz z nauczycielami robili owocowe koktajle oraz świeże bułki pełne smacznych dodatków. Było zdrowo, kolorowo i bardzo radośnie.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas

          • Apel z okazji Konstytucji 3 maja

          • 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

            Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, podczas której uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z 1791 roku oraz znaczenie tego dokumentu dla Polski i jej obywateli.

            W pięknej oprawie artystycznej nie zabrakło wierszy oraz pieśni patriotycznych, które wprowadziły nas w atmosferę tamtych dni.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia

          • Wielkie serca małych bohaterów!

          • Wielkie serca małych bohaterów! 💚

            Czasami najpiękniejsze gesty rodzą się z prostych pomysłów. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą udowodnili, że dobroć nie zna granic wieku!

            Nasi wspaniali uczniowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce – własnoręcznie stworzyli przepiękne kwiaty, które następnie sprzedali z myślą o dzieciach potrzebujących wsparcia. Dzięki zaangażowaniu, kreatywności i ogromnemu sercu udało się zebrać aż 350 złotych! 🌸

            Ale to nie koniec tej pięknej historii... Zebrane środki zostały przeznaczone na zakup książek, kredek i kolorowanek, które trafiły do małych pacjentów z Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w  Szamotułach. Bo czasem mały gest może sprawić wielką radość i umilić trudne chwile.

            Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych uczniów, którzy pokazali, że empatia, solidarność i chęć niesienia pomocy to wartości, które warto pielęgnować każdego dnia.

            Dziękujemy za każde serce, każdy uśmiech i każdy kwiat, który niósł ze sobą nadzieję! 🌼✨

            #AkcjaCharytatywna #KlasaVII #DobroCzynność #PomagamyDzieciom #Szamotuły #WielkieSerca #Empatia #Solidarność

          • Warsztaty ekologiczne z firmą #Amica – świętujemy Dzień Ziemi!

          • Warsztaty ekologiczne z firmą #Amica – świętujemy Dzień Ziemi!

            Z okazji obchodów Dnia Ziemi nasza szkoła gościła wyjątkowych gości – pracowników firmy Amica S.A., którzy przeprowadzili dla naszych uczniów fascynujące warsztaty ekologiczne!

            Spotkanie było pełne wrażeń i cennej wiedzy. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawej prezentacji o tym, jak dbać o naszą planetę na co dzień, a także wziąć udział w grach i zabawach, które w przystępny sposób pokazały, jak ważne jest odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego.

            Warsztaty przebiegały w duchu dbania o Ziemię – uczniowie dowiedzieli się, jak małe codzienne działania mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość naszej planety. Atmosfera była fantastyczna, a zaangażowanie dzieci pokazało, że ekologia to temat, który naprawdę ich interesuje!

            Konkurs "Eko AGD" – wygraj wycieczkę do fabryki Amica!

            To jeszcze nie koniec wspaniałych niespodzianek! Firma Amica ogłosiła dla naszych uczniów konkurs "EKO AGD", w którym do wygrania jest niezwykła nagroda – zwiedzanie fabryki Amica! To wyjątkowa szansa, by zobaczyć na własne oczy, jak powstają nowoczesne urządzenia AGD i jak firma dba o ekologię w procesie produkcji.

            Szczęśliwymi, zwycięskimi zespołami okazały się klasy: I,II,VI oraz VIII, które stworzyły bardzo realistyczne i piękne sprzęty AGD.

            Serdecznie dziękujemy firmie #Amica za zaangażowanie, inspirujące warsztaty i wspieranie edukacji ekologicznej naszych dzieci. Takie inicjatywy pokazują, że wspólnie możemy budować lepszą przyszłość dla naszej planety!

            Spotkanie z przedstawicielami firmy Amica było znakomitą okazją aby podziękować za przeprowadzenie warsztatów. Dodatkowo wyraziliśmy swoją wdzięczność za owocną współpracą, wparcie i piękny gest w postaci podarowania naszej szkole zmywarki.

          • Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania

          • W czwartek 23 kwietnia, uczniowie Hanna Roszkiewicz i Norbert Hoffa uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, który odbywał się w Bibliotece Miasta i Gminy w Szamotułach, a objęty był patronatem Starosty Szamotulskiego pani Beaty Hanyżak. W Konkursie uczestniczyło ponad 50 osób, które wcześniej zakwalifikowały się do etapu powiatowego w konkursach gminnych. Dla naszych uczniów był to czas bogaty w doświadczenia i zdobywanie kolejnych umiejętności.

          • Szkolny Konkurs Recytatorski

          • 15 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Udział w nim wzięło 24 uczniów, którzy zaprezentowali utwory wielu znanych poetów. W kategorii klas I- IV pierwsze miejsce zajęła Hanna Włodarczyk , drugie Lena Kanchen a trzecie Aleksander Bąk. Wyróżnienie otrzymała Blanka Zwierzchowska. W kategorii klas V- VIII pierwsze miejsce zajęła Lena Ren, drugie Hanna Roszkiewicz, a trzecie Marcelina Żarna. Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Brych. Gminny Konkurs Recytatorski im.Jana Brzechwy odbędzie się 18 maja w Bibliotece Miasta i Gminy w Pniewach.

          • Gminny Konkurs Pięknego Czytania

          • 9 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Ze Szkoły Podstawowej w Nojewie wzięło udział 6 osób. Dwoje uczniów zdobyło II miejsce i zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Są to Norbert Hoffa z klasy IV i Hanna Roszkiewicz z klasy VI.