• APEL Z OKAZJI 105 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

• W środę 19 grudnia odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które rozpoczęło się 27 grudnia 1918 roku, a zakończyło 16 lutego 1919 r. pełnym sukcesem wyzwoleńczym. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-poetycki przybliżający to ważne wydarzenie. Była to niewątpliwie dla wszystkich uczniów lekcja historii i patriotyzmu.

• Sukces Macieja Tymińskiego w konkursie "I ty możesz zapobiegać przemocy"

• 19 grudnia Maciej Tymiński, uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej w Nojewie, odebrał nagrodę za zajęcie III miejsca w powiatowym konkursie "I ty możesz zapobiegać przemocy" organizowanym przez Komendę Powiatową Policji. Maciej wykonał plakat, który pokazywał różne oblicza przemocy. Uroczystość odbywała się w kinie "Halszka" w Szamotułach.

• Sukces Oliwiera Krzemieniewskiego w IX edycji konkursu przyrodniczo- artystycznego

• W piątek 08.12.2023r. uczestniczyliśmy w uroczystej gali podsumowania IX edycji konkursu przyrodniczo- artystycznego „Przyrodnicze rymowanie-otaczającego świata poznawanie-Chrząszcze wielkopolskich parków krajobrazowych”, zorganizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Uczeń naszej szkoły Oliwier Krzemieniewski zdobył pierwsze miejsce opisując w wierszu wybranego przez siebie bohatera – Kozioroga Dębosza.

Łącznie w konkursie wzięło udział 630 prac w 20 kategoriach (458 prac plastycznych i 172 wierszyków)! Wyłoniono 119 laureatów.

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy Oliwierowi sukcesu !

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w jubileuszowej X edycji konkursu.

• Podsumowanie piątej edycji AKCJI KASZTAN

• 6 grudnia w środę przy okazji Mikołajek podsumowaliśmy akcję KASZTAN.Zebraliśmy łącznie 4 500 kg !!!

Osoby, które zebrały powyżej 100kg:

1. Marcelina Ratajczak 701 kg

2. Julianna Maciejewska 600 kg

3. Agata Maciejewska 301 kg

4. Karol Nowak 230 kg

5. Klaudia Akacka 230 kg

6. Weronika Walorczyk 225 kg

7. Hanna Włodarczyk 214 kg

8. Wojciech Siemieniak 130 kg

9. Norbert Hoffa 119 kg

10. Szymon Akacki 115 kg

11. Lena Singer 112 kg

12. Magdalena Komorowska 110 kg

13. Paweł Banaś 107 kg

14. Magdalena Hejdasz 104 kg

15. Marcin Hejdasz 104 kg

16. Marcelina Żarna 102 kg

17. Agata Żarna 102 kg

18. Tomasz Krawczyk 100 kg

Wyróżniony został również Wojciech Wojciechowski oraz Stanisław Krawczyk. Wszystkie wyróżnione osoby otrzymały nagrody, drobne upominki oraz dyplomy.

Nagrodzona została również klasa II, która uzbierała najwięcej kg kasztanów w przeliczeniu na jednego ucznia - wynik był imponujący, bo aż 75,5 kg/os.Uczniowie otrzymali bilety do kina Halszka w Szamotułach.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom, ale także rodzicom, dziadkom którzy również zaangażowali się w zbieranie kasztanów. W ramach akcji, zakupione zostały książki do szkolnej biblioteki, i tym samym zwiększył się nasz księgozbiór o 50 nowych pozycji :)

Wielkie brawa dla Was !!!

Wielkie brawa dla Szkoły Podstawowej w Nojewie !!!

Anna Szabla

• DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

• W czwartek 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw. Frekwencja dopisała, a zmotywowany do działania Samorząd Uczniowski już planuje kolejną dyskotekę .

Ogromne podziękowania składamy nauczycielom sprawującym opiekę nad uczniami podczas dyskoteki: p. Karinie, p. Darii, p. Małgosi, p.Agnieszce Karge, p. Kasi, p. Ani Szabli i p. Ani Sobczak- Ren.

• PIERNIKOWE WARSZTATY

• 6 grudnia w grupie Żabki zapachniało zbliżającymi się świętami. A to wszystko za sprawą warsztatów lukrowania pierników, które poprowadziła pani Izabella Kamińska . Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczyły się lukrować pierniki, każde dziecko stworzyło swoje małe dzieło sztuki. Dziękujemy pani Izie za wspólnie spędzony czas i piękne upominki.

• MECZ PIŁKI NOŻNEJ

• W ramach zajęć SKS, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego rozegrany został mecz piłki nożnej, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VIII. Składy drużyn przedstawiały się następująco: I drużyna: Tobiasz Pawlak, Franciszek Balcerek , Oliwier Krzemieniewski, Jakub Roszkiewicz, Szymon Prentki, Bartosz Kawiak,, Sergiusz Podolski, Jakub Pawlak. II drużyna: Dominik Głów, Rafał Głów, Marcin Hejdasz, Norbert Włodarczyk, Tymoteusz Maciejewski, Bartosz Wichniarek, Jan Wiśniewski, Adam Pawlik, Igor Gotowy. Podczas meczu padło mnóstwo goli, ostatecznie wynikiem 17:18 zwyciężyła II drużyna.