• Spektakl "Zemsta"

• W piątek 26 stycznia, grupa młodzieży z klas VI,VII i VIII, wraz z opiekunami , udała się na spektakl "Zemsta", który był prezentowany w Domu Kultury w Pniewach. Uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawej prezentacji obowiązkowej lektury szkolnej.

• Wyjazd na wystawę obrazów Vincenta van Gogha

• W dniu 25.01.2024 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Poznania, aby zobaczyć multisensoryczną wystawę obrazów Vincenta van Gogha. Niezapomniane wrażenia i ciekawe doświadczenia związane z życiem i twórczością słynnego malarza na długo pozostaną w pamięci uczestników.

• „GANG ŚMIECIAKÓW” - teatrzyk

• W poniedziałek 22 stycznia mieliśmy przyjemność uczestniczenia w przedstawieniu teatralnym pt: „GANG ŚMIECIAKÓW” o tematyce profilaktycznej w wykonaniu Teatru Grupa T z Torunia. Tematyka nawiązywała do promowania postawy ekologicznej, sposobów dbania o środowisko- zasada zero waste, promowanie zdrowego stylu życia. Przedstawienie miało charakter kabaretowy i interaktywny, dzięki czemu nasi uczniowie mogli włączyć się do przedstawienia stając się jego częścią. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam wszystkim jak najdłużej.

• XVI edycja Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim- etap szkolny

• W czwartek 25 stycznia odbył się etap szkolny XVI edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej". Wzięło w nim udział dziewięcioro uczestników, pięcioro z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu, są nimi: Oliwier Krzemieniewski Klaudia Akacka Lena Ren Karolina Akacka Adam Pawlik Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

• Zajęcia SKS

• W ramach zajęć SKS uczennice naszej szkoły rozegrały mecz siatkówki. Składy drużyn przedstawiały się następująco: I: Klaudia Akacka, Malwina Bartkowiak, Antonina Kosiorek, Kornelia Bartkowiak, Dominika Szorcz. II: Julianna Maciejewska, Zuzanna Lisowska, Aniela Młodzińska, Lena Singer, Karolina Akacka. Po zaciętej walce wynikiem 0:3 wygrała druga drużyna.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W środę 24 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Szkolny zespół gitarowy, dzieci z przedszkola i klas I-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

• JASEŁKA

• JASEŁKA Jasełka stały się naszą tradycją, już kolejny rok z rzędu mogliśmy obejrzeć wzruszające, przepełnione radością sceny z narodzin Jezusa. W tym roku uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Siemieniak przedstawili niezwykle ciekawą inscenizację pt. "Brama do Nieba jest ciasna".

• ŚWIĄTECZNE KONKURSY

• We wtorek 19 grudnia rozstrzygnięte zostały dwa konkursy: "Najlepsze klasowe świąteczne selfie", oraz "Najładniej ozdobiona klasowa choinka". W pierwszym z nich zwyciężyła klasa IV, drugie miejsce zajęła klasa V, trzecie miejsce przypadło klasie II. W drugim konkursie komisja konkursowa przyznała aż trzy miejsca drugie, które ex aequo zajęły klasy II i VII oraz grupa Żabki. Za najładniej ozdobioną komisja uznała choinkę klasy III. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy