• Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego

          •  

            W sobotę 16 marca silna grupa 55 turystów ze Szkoły Podstawowej w Nojewie wybrała się na Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego z metą w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Wyruszyliśmy na szlaki Parku Krajobrazowego Dolina Kamionki, pokonując, pod czujnym okiem pani przewodnik trasę 5km. Na mecie, jak zawsze, czekały na nas konkursy: sprawnościowe, krajoznawczy i piosenki, na wykonanie palmy wielkanocnej.Nie zabrakło również pysznej kiełbaski z grilla i świątecznego ciastka

          • Wycieczka „POZnaj Ławicę”

          • W dniu 4 marca 2024 r. uczniowie klas I,II oraz VIII odwiedzili port lotniczy Poznań - Ławica, gdzie mieli okazję przejść tzw. „ścieżkę pasażera”: W ramach programu edukacyjno-poznawczego „POZnaj Ławicę”, uczniowie otrzymali okazjonalne„karty pokładowe” przy stanowiskach check-in, zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów, zobaczyli jak działa sortownia bagażu, przejechali po płycie lotniska autokarem do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej – gdzie odbyła się prezentacja z udziałem strażaków. Z bliskiej odległości obserwowali starty i lądowania samolotów pasażerskich. Na koniec powrót do terminalu pasażerskiego, przejście do hali przylotów oraz wizyta na tarasie widokowym.

          • Wycieczka szlakiem Powstania Wielkopolskiego

          • W środę 13 marca udaliśmy się na wycieczkę szlakiem Powstania Wielkopolskiego. Na początku naszej wycieczki udaliśmy się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Następnie wzięliśmy udział w grze ulicznej - Quest Powstańczy. Rozwiązując zadania i zagadki wędrowaliśmy ulicami Poznania, poznając przy okazji miejsca, w których rozgrywały się wydarzenia związane z Powstaniem Wielkopolskim. Na końcu trasy dotarliśmy do miejsca, w którym musieliśmy odnaleźć ukrytą pieczęć. Po zakończeniu questa udaliśmy się do Muzemum Powstania Wielkopolskiego, gdzie przewodnik przybliżył nam wydarzenia związane nie tylko z samym powstaniem, ale także treści historyczne związane z rozbiorami, I wojną światową, odzyskaniem niepodległości. Była to bardzo interesująca lekcja historii oraz szacunku dla tych, którzy swym zaangażowaniem, a często także własną krwią, uświęcili sukces tworzącej się II Rzeczypospolitej.

          • 21 marca

          • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki. Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkich do udziału w akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”. Jak włączyć się do akcji? 21 marca załóż dwie kolorowe skarpetki nie do pary. Okaż solidarność z osobami z Zespołem Downa.

          • Dzień Barbie i Kena

          • W piątek 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Barbie i Kena. Z tej okazji przedszkolaki, uczniowie klas I-VIII oraz pracownicy szkoły pojawili się w szkole wystylizowani na wzór najsłynniejszych lalek świata

          • Pokaz historyczny

          • Dnia 08 marca w naszej szkole odbył się pokaz historyczny „Powstanie Styczniowe”. Lekcję przeprowadziła grupa Rekonstrukto historia eksperymentalna z aktywnym udziałem uczniów. Zaprezentowano kolekcję strojów, broni i innych rekwizytów z tamtej epoki oraz historyczne wiadomości i ciekawostki.

          • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA KLAS 0-3

          • Tuż przed feriami, w piątek 9 lutego, odbyła się dyskoteka karnawałowa klas 0-3. Oprócz tańców w rytmie dyskotekowych przebojów uczestnicy wzięli udział we wspólnych zabawach. Nie zabrakło również pysznej niespodzianki od Rady Rodziców. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.

          • DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

          • We wtorek 6 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa klas IV-VIII, która była doskonałą okazją do rozrywki po ciężkiej pracy w I półroczu. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, a wspólne zabawy uczniów klas IV-VIII odbywały się w rytmie tanecznych hitów, tradycyjnie nie zabrakło także belgijki. Podczas dyskoteki odbyło się także głosowanie na najlepszy strój karnawałowy. Pierwsze miejsce zajęły dziewczyny, które przebrały się za postacie z filmu "Alvin i wiewiórki", drugie miejsce zdobyli Norbert Włodarczyk i Dominika Szorcz, natomiast trzecie miejsce Lena Singer. Dziękujemy nauczycielom za poświęcony czas i opiekę nad nami, a Radzie Rodziców za przepyszne hot-dogi