• Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

• We wtorek,podczas dwóch godzin lekcyjnych, OSP z Nojewa i Psarskiego wraz z ratownikiem medycznym, przeprowadziła zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom, które mogą doświadczyć różnych zdarzeń losowych. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w prelekcji ratownika, a następnie ochoczo podjęli działania w zakresie pierwszej pomocy. Spotkanie było bardzo ciekawe i pokazało jak ważna jest potrzeba pomagania tym, którzy potrzebują pomocy.

• Przedszkolaki na spotkaniu z Bajanką

• W środę 25 października dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu z panią Moniką Skikiewicz, znaną również jako Bajanka. Pani Monika nie tylko opowiedziała o swojej twórczości i przedstawiła dzieciom bohaterów swoich książek Ola i Awę, ale również zaprosiła dzieci do wspólnej aktywności proponując rozmaite zabawy: logopedyczne, z piłką, bańkami mydlanymi, pokazała magiczne sztuczki z kolorami. Było to wspaniałe spotkanie, pełne wrażeń, ciepła i humoru.

• KWIATOWE PRZYGODY PRZEDSZKOLAKA

• Jesień to nie tylko kolorowe liście, to także pora na sadzenie cebulek kwiatowych. Dzięki udziałowi w akcji "Kwiatowe przygody przedszkolaka", zorganizowanej przez Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik naszym dwóm grupom przedszkolnym udało się pozyskać dwa darmowe pakiety 150 cebulek kwiatowych. Korzystając z pięknej pogody Rybki i Żabki postanowiły upiększyć teren wokół szkoły i zasadzić wygrane cebulki tulipanów, krokusów i szafirków. Wszystkie przedszkolaki bardzo zaangażowały się w wykonywane zadanie. Z pewnością z niecierpliwością będą czekały do wiosny na efekty swojej pracy.

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• W poniedziałek 16 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której kandydaci prezentowali swoje pomysły społeczności szkolnej, a także przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Rady SU:

Przewodnicząca: Marcelina Słomińska kl.VII

Zastępca przewodniczącej: Zuzanna Lisowska kl.VI

Członek rady: Norbert Włodarczyk kl.VII

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Anna Sobczak- Ren, natomiast opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu pani Anna Szabla.

Nad poprawnym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Dominika Szorcz, Kornelia Bartkowiak, Malwina Bartkowiak. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej członkowie Samorządu Uczniowskiego własnoręcznie przygotowali drobne upominki dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Pokazali w ten sposób, że doceniają ich pracę, wysiłek i pomoc w osiąganiu sukcesów.

• SZKOLNY KONKURS GWAROWY

• 10 października w Szkole Podstawowej w Nojewie odbył się Szkolny Konkurs Gwarowy.

Jury w kategorii klas IV - VI 1 miejsce przyznało Lenie Singer, II Agacie Żarna, III Hannie Roszkiewicz, natomiast wyróżnienie otrzymała Anna Zhabyko.

W kategorii klas VII - VIII, 1 miejsce zdobyła Marcelina Słomińska, 2 miejsce zajął Adam Pawlik, a wyróżnienie przypadło Kornelii Bartkowiak. Gratulujemy!

• LEGO Education

• Dzieci z grupy Żabki podczas zajęć próbowały swoich sił w budowaniu z klocków LEGO Education. Zajęcia te okazały się niezwykle angażujące i edukacyjne dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję rozwijać umiejętności twórczego myślenia, logicznego rozumowania oraz współpracy.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Jutro, 13 października, obchodzimy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Szkolna uroczystość rozpocznie się o godzinie 9.00. W programie między innymi pasowanie pierwszoklasistów.

W dniu jutrzejszym nie będzie zajęć dydaktycznych. Odwozy będą realizowane od godziny 10.30, 11.00.

Poranne dowozy według rozkładu.

Zapraszamy wszystkich rodziców.

• Dzień Chłopaka, Święto Pyry, sprzątanie świata

• Piątek 29 września nasza społeczność szkolna spędziła w bardzo aktywny sposób. Uczestniczyliśmy w trzech wydarzeniach:

- Dzień Chłopaka, podczas którego nie zabrakło życzeń i drobnych upominków zarówno od koleżanek z klasy, jak i Samorządu Uczniowskiego,

- Święto Pyry, przy organizacji którego, jak co roku pomogła niezawodna Rada Rodziców,

- sprzątanie świata w ramach którego uczniowie wraz z wychowawcami, podczas spaceru posprzątali bliską i dalszą okolicę szkoły.

Ponadto na uczniów czekały rozmaite zadania do zrealizowania. Najmłodsi wykonywali pracę plastyczną "ziemniaczane dziwadełko", klasa II i III tworzyła przestrzenne "ziemniaczane dziwadełka", najstarsi natomiast wymyślali rymowanki o ziemniaku/ jesieni. Pomimo, że wybór był niezwykle trudny, ponieważ uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością, komisja wybrała najlepsze prace, które zostały nagrodzone.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego dnia.