• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Dnia 24 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Roku pełnego nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy. Podczas uroczystości Pan Dyrektor Waldemar Wróbel wraz z wychowawcami nagrodzili uczniów szczególnie zaangażowanych w działaniach na rzecz szkoły, Samorządu Uczniowskiego, wykazujących się wysokimi wynikami w nauce, zachowaniu oraz reprezentujących szkołę lub angażujących się w konkursach przedmiotowych i artystycznych.

Drodzy Uczniowie i Absolwenci,

życzymy Wam,

aby zbliżające się wakacje

były dla was czasem odpoczynku, radości i beztroski.

Korzystajcie z każdego promyka słońca,

cieszcie się każdą spadającą z nieba kroplą deszczu

i bezpiecznie wracajcie do szkoły po wakacjach.

• WAKACJE - WYRUSZAMY PO PRZYGODĘ

• "Skończyły się figle skończyły swawole.

Żegnaj dziś nasze kochane przedszkole.

W tym dniu uroczystym podziękować chcemy

Zaśpiewać, zatańczyć, jak tylko umiemy."

Parostatkiem w piękny rejs wyruszyła dziś grupa Marynarzy oraz Małpek po piękne letnie przygody żegnając przedszkole oraz swoje Panie. Kochani życzymy Wam słonecznych i cudownych wakacji ! Do zobaczenia we wrześniu

• Gminny Wielobój Sprawnościowy

• Dnia 14 czerwca na hali OSiR w Pniewach odbył się Gminny Wielobój Sprawnościowy.

W zawodach uczestniczyli uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej z Nojewa, Chełmna oraz dwie drużyny ze szkoły z Pniew.

Naszą szkołę reprezentowali:
            - z klasy I: Natalia Dziubańska, Marcelina Żarna, Bartosz Banach, Antoni Maciejewski;
            - z klasy II: Agata Maciejewska, Amelia Renn, Franciszek Balcerek, Igor Gotowy;
            - z klasy III: Julianna Maciejewska, Amelia Barczyk, Karolina Akacka, Miłosz Słomiński, Michał Olejniczak.

Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach. Nasza drużyna zdobyła III miejsce 🥉🏆

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a kibicom dziękujemy za wsparcie 🙂🙂🙂

• Marynarze w krainie zabaw Bogilu

• Marynarze wraz z rodzicami i Panią Asią odwiedzili dzisiaj krainę zabaw Bogilu w Wiosce koło Rakoniewic. Dmuchańce, kulki, gokarty, wspinaczki i wiele innych atrakcji rozładowały nam baterie. Wracamy zadowoleni ale jednak troszkę zmęczeni.

• Marynarze w sklepie

• 13 czerwca Grupa Marynarzy wybrała się do sklepu, aby przyjrzeć się bliżej pracy sprzedawcy. Na miejscu Pani Marta opowiedziała dzieciom o trudnej wbrew pozorom pracy w sklepie. Dzieci miały okazję samodzielnie nabić towar na kasę, a także zakupić ulubiony samokołyk. Marynarze nauczyły się również, iż za każdy produkt trzeba zapłacić i można otrzymać resztę. Na sam koniec Pani Martą podarowała dzieciom smaczną orenżadkę w proszku.

• Konkurs "OBIEŻYŚWIAT"

• 7 czerwca odbył się finał  Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego „Obieżyświat” przebiegała pod hasłem „Poznajemy Amerykę Północną”. Organizatorem niezmiennie jest Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe we współpracy z Laboratorium Dydaktyki Geografii i Badań Edukacyjnych Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Uczniowie mieli możliwość poczuć atmosferę uczelni i zwiedzić Muzeum Ziemi. Grupę oprowadzał prof. UAM dr hab. Edward Chwieduk. Ponadto uczniowie oglądali interaktywne dzieje Moraska i okazy skał w Lapidarium. Nauczyciele – opiekunowi grup uczniowskich mieli okazję uczestniczyć w seminariach. Wykłady
            wygłosili:
            - prof. UAM dr hab. Arkadiusz Tomczyk ”Globalne ocieplenie – przyczyny i konsekwencje”;
            - prof. dr hab. Andrzej Mizgajski pt. „Razem możemy więcej. O współtworzeniu rozwiązań na rzecz klimatu na przykładzie Aglomeracji Poznańskiej”;
            - prof. UAM dr hab. Iwona Piotrowska „ Działalność rzeźbotwórcza rzek i zmiany klimatu w dziełach sztuki jako źródłach wiedzy geograficznej”.

Do konkursu przystąpiło 48 szkół natomiast do etapu finałowego dostało się 17 szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.
            Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII Alan Gendera i Jakub Pietrzak. Ostatecznie zajmując 14 miejsce.

Gratulujemy!

• Dzień Dziecka w przedszkolu

• Z okazji Dnia Dziecka Małpki i Marynarze miały okazję przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego a także wykorzystać swoją wiedzę na trasie rowerów biegowych.

• Dzień Dziecka na sportowo

• Dzień Dziecka w naszej szkole był dniem pełnym atrakcji i słońca. Uczniowie wzięli udział w biegach przełajowych, tworzeniu dużych baniek mydlanych a także zumbie. Górna płyta boiska zamieniła się w piękne malowidło za sprawą kolorowej kredy, zaś dolne boisko było najprawdziwszym stadionem piłkarskim. Nie zabrakło także zdrowego i słodkiego poczęstunku, który przygotowała Rada Rodziców. Zwycięzcy biegów mieli zaszczyt stanąć na podium i otrzymać medale oraz upominki z rąk Pana Dyrektora i Przewodniczącej Rady Rodziców.

Grupa 3-4latków:

3 miejsce- Bartosz Wyszyński

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

• XLVI WOJEWÓDZKI RAJD TURYSTYCZNY PO REGIONIE SZAMOTULSKIM

• Dnia 4 czerwca uczestniczyliśmy po raz ostatni w tym roku szkolnym w rajdzie SK PTTK. Wyruszyliśmy z Grabówca, pokonując polne i leśne drogi, zatrzymując się na chwilę na cmentarzu rodziny Twardowskich. Meta znajdowała się w Słopanowie- na boisku, gdzie czekał poczęstunek- grochówka oraz pyszne ciasta, atrakcje oraz liczne konkurencje. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursach m.in. wiedzy, sprawności i piosenki turystycznej. Mieliśmy okazję zwiedzić zabytkowy kościół, obejrzeć wóz strażacki OSP Słopanowo oraz operować wężem strażackim. Troszkę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Nojewa.

• Gminny Dzień Dziecka

• 28 maja w Pniewach odbył się Gminny Dzień Dziecka, na którym mogliśmy zobaczyć w tańcu nasze dwie grupy przedszkolne, a także uczennice klasy VII Gabrielę Komorowską i Antoninę Kosiorek z klasy V w gwarze poznańskiej.