• Szkolny etap konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

• W poniedziałek 23 stycznia odbył się etap szkolny XV edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, organizowanego przez ODN w Poznaniu. Spośród 11 uczestników wyłoniono 6, którzy uzyskali największą liczbę punktów i przechodzą do etapu wojewódzkiego. Znaleźli się wśród nich: Klaudia Akacka, Karolina Akacka, Gabriela Komorowska, Lena Ren, Marcin Hejdasz oraz Adam Pawlik. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Wycieczka klasy VIII

• We wtorek 17 stycznia uczniowie klasy VIII, wraz ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Chełmnie, wzięli udział w wycieczce o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym do Zakładu Karnego we Wronkach. Jej celem było zapoznanie młodzieży z pracą służby więziennej, ukazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania ZK, a także profilaktyka - uświadomienie jakie są konsekwencje nieprzystosowania społecznego oraz działań powszechnie nieakceptowanych. Była to dla młodzieży nietypowa lekcja uświadamiająca konsekwencje wejścia w konflikt z prawem, zachęcająca do zachowań społecznie akceptowalnych, życia zgodnego z normami społecznymi i obowiązującym prawem.

• GRUDNIOWE KONKURSY

• We wtorek 20 grudnia komisja w składzie: p. Dyrektor, p. Wojtek Kulik, p. Krystyna Włodarczyk, wyłoniła zwycięzców konkursów na najpiękniejszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej oraz na klasowe, świąteczne selfie. Uznano, że najpiękniej ustrojona jest sala grupy Motylki, drugie miejsce zajęła grupa Kwiatuszki, natomiast trzecie miejsce klasa VI. W konkursie na klasowe świąteczne selfie komisja przyznała tylko dwa miejsca. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV, natomiast drugie grupa Kwiatuszki. Wszystkim klasom dziękujemy za udział w zabawie. Zwycięzcy otrzymują bilety do kina, natomiast pozostałe klasy otrzymały słodkie upominki.

• Podsumowanie czwartej edycji AKCJI KASZTAN

• Zebraliśmy łącznie  4 000 kg !!! Wielkie brawa dla wszystkich uczniów, rodziców aktywnie biorących udział w akcji.

Tradycyjnie już za pieniądze uzyskane ze sprzedaży kasztanów zakupiliśmy ponad 50 książek do biblioteki szkolnej, znalazły się wśród nich zarówno lektury jaki i pozycje proponowane przez uczniów. Ciekawe książki znajdą dla siebie młodsi jak i starsi bywalcy biblioteki. Pojawiły się taki nowości jak: seria Baśniobór, Wiedźmin, Władca Pierścieni, Podręcznik dla Superbohaterów, Sami czytamy oraz lektury np. Dziewczynka z parku, Quo Vadis, Bursztyny i wiele, wiele innych.

Ponadto  doposażyliśmy świetlicę oraz gabinet logopedy w nowe gry, nie zabrakło również upominków dla uczniów, którzy zebrali największą ilość kasztanów.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie akcji.

Uczniowie z największą ilością zebranych kasztanów:

1. Norbert Włodarczyk  535 kg

2. Klaudia Akacka           355 kg

3. Hanna Włodarczyk     251,5kg

4. Karol Nowak                222 kg

5. Wojciech Siemieniak 208 kg

6. Julianna Maciejewska 200 kg

7. Zuzanna Brych            194 kg

8. Weronika Walorczyk  186 kg

9. Dominika Szorcz         155 kg

10. Hanna Roszkiewicz  142 kg

11. Jakub Roszkiewicz   142 kg

12. Magdalena Hejdasz  100 kg

13. Marcin Hejdasz        100 kg

Wszystkie wyróżnione osoby otrzymały nagrody, drobne upominki oraz dyplomy  podczas apelu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom, ale także rodzicom, dziadkom którzy również zaangażowali się w zbieranie kasztanów i dosłownie zasypywali nas pełnymi workami. Dzięki chłopcom z klas V-VIII sprawnie załadowaliśmy kasztany😊

Wielkie brawa dla Was !!!

Wielkie brawa dla Szkoły Podstawowej w Nojewie !!!

• Konkurs kolęd

• 4 grudnia odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. Bóg się rodzi zorganizowany przez Panią Joannę Wiśniewską- Bąk. Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy 1-3 oraz klasy 4-8 przez jury w składzie Pan Waldemar Wróbel, Pani Katarzyna Akacka oraz Pani Agnieszka Tomkowiak.

Wyniki wyglądają następująco:

Przedszkole:

1 miejsce- Lena Perz

2 miejsce- Emilia Kurzyńska

3 miejsce- Antonina Maciejewska

1 miejsce- Marcelina Żarna

2 miejsce- Agata Żarna

3 miejsce- Agata Maciejewska

1 miejsce- Zuzanna Jakóbczyk

2 miejsce- Antonina Kosiorek

3 miejsce- Karolina Akacka

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!