Dnia 21 marca w grupie "Myszki" odbyła się "Wiosenna, logopedyczna lekcja ciszy" Poznaliśmy techniki prawidłowego oddechu, ćwiczyliśmy nasz aparat artykulacyjny, uczyliśmy się skupiać uwagę, oczekiwać na swoją kolej i najważniejsze poznaliśmy wiosenne kwiaty Cudownie się przy tym bawiliśmy
"Wiosenna, logopedyczna lekcja ciszy"
- 8
MAM TALENT
21 marca w naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs „Mam Talent”, w którym uczniowie mogli zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności. Jury w składzie: pan dyrektor Waldemar Wróbel, pani Katarzyna Hawryszkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Brych oraz reprezentant Samorządu Uczniowskiego Norbert Włodarczyk, miało trudne zadanie oceny uczestników. Występy podzielono na dwie kategorie wiekowe: przedszkole i klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Laureaci w kategorii przedszkole i klasy I-III: I miejsce – Nadia Krzemieniewska, Helena Walczak II miejsce – Aleksandra Adamska, Aleksandra Rackowiak, Lena Kanchen, Blanka Zwierzchowska III miejsce ex aequo – Liliana Piątek oraz Sara Jelonkiewicz Laureaci w kategorii klasy IV-VIII: I miejsce – Zuzanna Jakóbczyk II miejsce – Marcelina Żarna, Agata Żarna, Agata Maciejewska, Hanna Roszkiewicz III miejsce – Anna Żabyko Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałe występy! Wasza kreatywność i odwaga sprawiły, że ten dzień był pełen emocji i niezapomnianych chwil. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji „Mam Talent”!
21
Szalony Wiosenny Tydzień w szkole!
W dniach 17-21 marca nasza szkoła zamieniła się w istny festiwal kreatywności i radości! Każdy dzień był pełen śmiechu, niespodzianek i kolorów. Poniedziałek – dzień na opak. Uczniowie przyszli w ubraniach założonych tyłem na przód. Wtorek – dzień szalonej fryzury. To był prawdziwy pokaz kreatywności! Na głowach pojawiły się tęczowe warkocze, peruki i szalone koki. Środa – dzień na sportowo. Sportowy duch opanował szkołę! Wszyscy wskoczyli w dresy, koszulki ulubionych drużyn i buty sportowe. Czwartek – kolorowy dzień. Szkoła zamieniła się w tęczę! Każda klasa miała swój kolor i dumnie go prezentowała, korytarz mienił się wszystkimi barwami. Piątek – dzień kolorowej skarpety. Na zakończenie tygodnia ubraliśmy skarpety nie do pary, im bardziej szalone i niepasujące skarpetki, tym lepiej. W ten sposób solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa, świętując Światowy Dzień Zespołu Downa. To był tydzień pełen pozytywnej energii, radości i integracji!
28
Wyjazd do kina
W poniedziałek, 17 marca, uczniowie klas 0-3 wybrali się na wycieczkę do kina we Wronkach. Z zapartym tchem obejrzeliśmy film pt. "Pies na medal", który opowiadał wzruszającą historię o przyjaźni, życzliwości i wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu. Film dostarczył nam wielu wrażeń – były momenty pełne śmiechu, ale i takie, które wzruszały do łez. Wszyscy wróciliśmy do szkoły z uśmiechami na twarzach i nowymi, pięknymi wspomnieniami. Nie możemy się doczekać kolejnych takich wyjazdów!
1
Sportowa rywalizacja
20.02.2025r. odbyły się Mistrzostwa Gmin w Mini Piłce Koszykowej chłopców. Reprezentanci naszej szkoły stoczyli wyrównany mecz z rówieśnikami z SP Pniewy. Ostatecznie wygrali 24-14 !!!SP Nojewo reprezentowali chłopcy z klasy VI, którzy będą reprezentować Gminę Pniewy w Mistrzostwach Powiatu.
W tym samym czasie toczył się również mecz piłki siatkowej dziewcząt z klasy VI. Uczennice z SP Nojewo walczyły dzielnie ale ostatecznie uległy koleżankom z Pniew i zajęły drugie miejsce.Serdecznie gratulujemy.
11
Ciekawe zajęcia na lekcji techniki 🎨🔧
Na ostatnich lekcjach techniki uczniowie klas V i VI mieli okazję rozwijać swoją kreatywność oraz zdolności manualne poprzez praktyczne i angażujące zadania.
Uczniowie klasy piątej wzięli udział w projekcie „Ekostworki”, w którym wykorzystali odpady z tworzyw sztucznych, takie jak butelki, nakrętki, plastikowe opakowania i rurki. Każdy uczestnik miał za zadanie stworzyć oryginalną figurkę – stworka o nietypowym wyglądzie i charakterze. Dzięki temu uczniowie nie tylko rozwijali swoją wyobraźnię, ale także uczyli się o recyklingu i ponownym wykorzystaniu surowców. Powstałe prace były kolorowe, kreatywne i pokazały, że nawet odpady mogą zyskać drugie życie! 🌍♻️
Szóstoklasiści dzięki umiejętnością i doświadczeniu koleżanki z klasy Niny mieli okazję nauczyć się podstaw szydełkowania, co było dla wielu zupełnie nowym doświadczeniem. Uczniowie poznali podstawowe sploty i wykonali swoje pierwsze prace. Zajęcia wymagały cierpliwości i precyzji, ale sprawiły wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza gdy udało się stworzyć pierwsze własnoręczne robótki. 🧵
Oba projekty pokazały, że technika to nie tylko nauka, ale także świetna okazja do rozwijania zdolności manualnych i kreatywnego myślenia! 💡✨
19
Fizyka w praktyce
Podczas jednych z ostatnich zajęć uczniowie z klasy VII mieli okazję przeprowadzić eksperymenty, które pozwoliły im lepiej zrozumieć Prawo Pascala i Prawo Archimedesa w praktyce.Eksperymenty wzbudziły duże zainteresowanie i pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć prawa fizyki w codziennym życiu. Zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale także angażujące i pełne ciekawych wniosków!
30
Gra uliczna "Victores Motus- Zwycięskie Powstanie"
W sobotę 22 lutego grupa uczniów naszej szkoły udała się do Pniew aby wziąć udział w grze ulicznej "Victores Motus- Zwycięskie Powstanie". Wydarzenie to miało na celu przybliżenie uczestnikom historii Powstania Wielkopolskiego oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej i logicznego myślenia. W rywalizacji uczestniczyło 15 drużyn reprezentujących różne szkoły. Gra polegała na rozwiązywaniu zagadek i wykonywaniu zadań związanych z historią Powstania Wielkopolskiego, które były rozmieszczone w strategicznych punktach miasta. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą historyczną, sprytem oraz umiejętnością pracy w grupie. Z wielką radością informujemy, że drużyna naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce, wykazując się doskonałą znajomością tematu oraz świetnym przygotowaniem do rozgrywki. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania, a ich determinacja i współpraca pozwoliły na osiągnięcie najlepszego wyniku. Drugim sukcesem naszych uczniów tego dnia było zwycięstwo w konkursie piosenki patriotycznej. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję uczestniczyć w podobnych wydarzeniach, które łączą edukację z aktywnością fizyczną.
6
Dyskoteka karnawałowa klas IV-VIII
W czwartek 20 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV-VIII. Wydarzenie to było długo wyczekiwane i dostarczyło wszystkim uczestnikom mnóstwo radości oraz niezapomnianych chwil. Podczas dyskoteki odbył się konkurs na najlepszy strój karnawałowy. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, prezentując przepiękne, oryginalne kostiumy. Głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy zabawy, wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali drobne upominki. Dyskoteka karnawałowa była doskonałą okazją do integracji uczniów i wspólnej zabawy w radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się na równie udanej imprezie!
28
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i do klasy I na rok szkolny 2025/2026
Rozpoczynamy pierwszy etap rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i do klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026.
Wnioski do pobrania:
Wniosek o przyjęcie dziecka do oddzialu przedszkolnego
Potwierdzenie woli kontynuacji edukacji przedszkolnej
Wniosek o przyjecie dziecka do klasy I
X Ogólnopolski Konkurs "W hołdzie obrońcom Ojczyzny"
Dnia 11 lutego 2025 odbył się w Kwilczu jubileuszowy, X Ogólnopolski Konkurs "W hołdzie obrońcom Ojczyzny" - część recytatorska poświęcona poezji patriotycznej. W konkursie wzięło udział 46 uczestników w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Naszą szkołę reprezentowały Karolina Akacka i Lena Ren z klasy szóstej, które prezentowały "Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" oraz wiersz " Naczelnikowi J. Piłsudskiemu".
WALENTYNKI W SZKOLE
14 lutego nasza szkoła zamieniła się w miejsce pełne miłości, uśmiechu i dobrej zabawy. Tego dnia czekało na uczniów wiele atrakcji. Na każdej przerwie rozbrzmiewały romantyczne piosenki, które wprowadzały wszystkich w walentynkowy nastrój. Dzięki specjalnie przygotowanej ściance do zdjęć można było uwiecznić chwile z przyjaciółmi.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się poczta walentynkowa. Uczniowie przesyłali sobie kartki z życzeniami i miłymi słowami. Było mnóstwo radości i zaskoczenia podczas rozdawania walentynek!
Najmłodsi uczniowie bawili się na balu przebierańców. Kolorowe stroje, tańce i zabawy sprawiły, że ten dzień był dla nich wyjątkowy.
36
„Mała Syrenka”
W czwartek 13 lutego uczniowie klas 0-3 udali się do OSiR w Pniewach aby obejrzeć spektakl pt. „Mała Syrenka”. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach. Po przybyciu na miejsce już od pierwszych minut zostaliśmy oczarowani piękną scenografią, barwnymi kostiumami oraz muzyką, która wprowadziła nas w magiczny podwodny świat. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role, a spektakl dostarczył nam wielu emocji. Po zakończeniu przedstawienia nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami. Wyjazd był niezwykle udany. Wszyscy wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach. Było to nie tylko wspaniałe przeżycie artystyczne, ale także okazja do wspólnego spędzenia czasu i integracji z koleżankami oraz kolegami.
14
" W krainie bałwanków"
" W krainie bałwanków" - zajęcia w ramach profilaktyki logopedycznej odbyły się grupie "Kotków". Wszyscy dobrze się bawiliśmy
12
" Babciu, dziadku to dla Ciebie gramy, Babciu, dziadku dla Ciebie śpiewamy"
Dnia 13.02 nasza hala sportowa wypełniona była po brzegi. Przybyli zaproszeni goście: kochane babcie i przystojni dziadkowie. Odbyło się Walentynki z Babcią i Dziadkiem. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I- III oraz uczennice klasy VII zaprezentowali przygotowany repertuar.
Było dużo uśmiechu, radości, oklasków a także momentów wzruszenia.
Dziękujemy za tak liczne przybycie. Raz jeszcze naszym Babciom i Dziadkom życzymy by nam w zdrowiu żyli i czas dla nas mieli w każdej wolnej chwili ❤️
69
Apel poświęcony rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
W piątek, przed feriami, odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie przypomnieli przyczyny wybuchu oraz przebieg i skutki Powstania. Ponadto został zaprezentowany przez uczniów, Pamiyntnik ze zwycinskigo powstania, który w gwarze wielkopolskiej, przybliżył wszystkim fakty historyczne. Podczas apelu zostali też przedstawieni uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.
Spotkanie było również okazją do wręczenia dyplomów uczestnikom XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz wręczenia nagród za aktywne uczestnictwo w akcji zbierania kasztanów.
19
Jasełka szkolne
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z zakończenia rekolekcji szkolnych, jasełek i wizyty gwiazdora.
37
Świąteczne konkursy
W środę 18 grudnia komisja w składzie: p. Dyrektor oraz p. Karina Durma- Więcławska, wyłoniła zwycięzców konkursów na najpiękniejszą klasową choinkę oraz na klasowe świąteczne selfie. Uznano, że najpiękniej ustrojona jest choinka klasy I, drugie miejsce zajęła klasa III, natomiast trzecie miejsce grupa Bączki. W konkursie na klasowe świąteczne selfie wygrała grupa Bączki, drugie miejsce zajęła grupa Myszki, trzecie miejsce natomiast przypadło klasie II. Wszystkim klasom dziękujemy za udział w zabawie. Zwycięzcy otrzymali bilety do kina, natomiast pozostałe klasy słodkie upominki.
13
Sukcesy naszych uczniów
W piątek 06 grudnia odbyła się X jubileuszowa gala wręczenia nagród konkursu „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – symbole wielkopolskich parków krajobrazowych”.
Gala odbyła się w Sali Sesyjnej UMWW. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były zwierzęta i rośliny z logotypów naszych parków łącznie 20 kategorii. Uczestnicy mieli więc duży wybór – co więcej mogli zdecydować, czy chcą wykonać prace plastyczną, czy napisać wiersz. Efekt? 457 rysunków i 233 wierszyków!
Komisja miała nie lada zadanie, ale udało się wyłonić aż 117 zwycięzców (po 3 na kategorię). Największym zainteresowaniem cieszyły się kategorie: wydra i puchacz, natomiast kozioróg dębosz – choć równie majestatyczny – w tym roku znalazł najmniej fanów.
Zwycięskie prace zostały opublikowane w formie specjalnej książeczki.
Nie zabrakło również sukcesów naszych uczniów:
Magdalena Hejdasz z klasy VI zajęła I miejsce w kategorii rysunek - Przylaszczka pospolita,
Agata Żarna z klasy V zajęła I miejsce w kategorii wiersz - Przylaszczka pospolita,
Oliwier Krzemieniewski z klasy VI zajął III miejsce w kategorii rysunek - Wierzba.
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz ogromnie gratulujemy!
Wasza kreatywność nie zna granic!
Tekst oraz zdjęcia zaczęrpnięto ze strony ZPKWW
8
Rekolekcje szkolne
Fotorelacja część 2
30
Archiwum Aktualności