• Wycieczka do fabryki bombek

• W poniedziałek  19 grudnia uczniowie z klas I-V wybrali się na  wycieczkę do fabryki bombek Kadpol w Gnieźnie. W ramach wyjazdu zwiedziliśmy fabrykę oraz wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych –zdobienia bombek. Każdy z uczniów wrócił do domu z pięknie ozdobionymi bombkami.

• Warsztaty florystyczne w klasie IV

• W czwartek 15 grudnia uczniowie klasy IV wspólnie z wychowawcą Panią Daria Tomkowiak wzięli udział w  warsztatach tworzenia kompozycji świąteczno-zimowej w szkle. Warsztaty odbyły się w bardzo miłej atmosferze pod czujnym okiem absolwenta naszej szkoły, florysty Pana Bartosza Korpika. Bardzo dziękujemy za niezwykle kreatywnie spędzony czas. Efekt naszej pracy można obejrzeć w galerii zdjęć.

• Rajd Mikołajkowy!

• W sobotę 10 grudnia odbył się już po raz XVI Rajdu Mikołajkowy z metą w Szkole Podstawowej w Ostrorogu. Na metę tej imprezy stawiło się aż 450 uczestników i gości, z czego aż 80 osobowa grupa turystów z SKKT PPT w Szkole Podstawowej w  Nojewie. Tradycyjnie już na wszystkich czekały tam pamiątkowe odznaki, pyszna grochówka i moc atrakcji. Na mecie rozegrano też szereg konkursów, w konkursie piosenki świątecznej najlepsze okazały się Antosia Kosiorek oraz Agata i Marcelina Żarna z SP Nojewo, najlepsza okazała się również   „Choinka Strojnisia” SP Nojewo. Za najbardziej świątecznie prezentująca się drużynę Rada Mikołajów uznała reprezentantów SP w Nojewie. Rajd zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Ostrorogu jest ogromnym przedsięwzięciem, w którym widać dbałość o najmniejszy szczegół, atmosfera jest niepowtarzalna, świąteczna. Bardzo dziękujemy wszystkich osobom odpowiedzialnym za organizację mety rajdu. Było jak zwykle perfekcyjnie 😊

Podczas rajdu wyróżniono laureatów Pucharu Wielkopolski w Turystycznych Marszach na Orientację. Zwycięskie drużyny uhonorowane zostały pamiątkowymi plakietami, a laureaci indywidualni dyplomami i nagrodami.

Łącznie w trzech kategoriach wiekowych sklasyfikowano 447 uczestników. Pucharowa klasyfikacja obejmowała sumę wyników z czterech najlepszych, spośród sześciu etapów, jakie rozegrane zostały w ramach XXII Szamotulskiej Imprezy na Orientację "SAMINO" w Koźminie (gm. Obrzycko), X Imprezy na Orientację w nieznane w Łęknie (gm. Zaniemyśl) oraz VI Otwartych Mistrzostw Powiatu Nowotomyskiego w Jabłonce Starej i Pąchach (gm. Miedzichowo). W klasyfikacji końcowej w kategorii TD  VII miejsce zajęła  Gabriela Komorowska, a VIII Oliwia Gendera.  W klasyfikacji drużynowej obejmującej sumę pięciu najlepszych wyników indywidualnych w kat. TD drugie miejsce zajęła drużyna SP Nojewo.Pamiątkowe plakiety otrzymali także laureaci drużynowi Międzyszkolnej Ligi InO Oddziału PTTK w Szamotułach. Tutaj również w kategorii TD drugie miejsce wywalczyła drużyna z SP Nojewo.

Z turystycznymi pozdrowieniami

• Podsumowanie zbiórki

• Podsumowanie akcji " podziel się ciepłem " dla osób bezdomnych, którymi opiekują się Siostry Elżbietanki w Poznaniu. Akcję w szkole koordynowała higienistka szkolna Pani Teresa Skrzypek.W ramach akcji udało się zebrać m.in. bluzy z kapturem, czapki, rękawice, szale, skarpety, slipy, T- shirty.Bardzo dziękuję za udział w zbiórceTeresa Skrzypek

• Warsztaty bombkowe

• Tak było na warsztatach tworzenia bombek wykonanych techniką mixed media:-), które odbyły się w naszej szkole 05 grudnia. Bombki wyglądały cudownie, wspaniale a uczestnicy warsztatów skorzystali z dobrej zabawy w świetnym towarzystwie. Warsztaty poprowadziła instruktorka Pani Milena Kolat – Rzepecka.

• Przekazanie darów do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przyborówku

• 26 listopada udaliśmy się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przyborówku aby przekazać, zebrane podczas organizowanej w naszej szkole zbiórki artykuły. Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, zgromadziliśmy spore ilości karmy, zabawek i innych akcesoriów. Serdecznie dziękujemy uczniom oraz rodzicom za aktywny udział w udział w zbiórce.