• XXVI RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

• W sobotę 19 listopada grupą 50 osobową wyruszyliśmy na trasy XXVI Rajdu Niepodległości. Przemierzyliśmy trasę „Jarzębinowym szlakiem” z Młynkowa przez rezerwaty „Bytyńskie Brzęki” oraz „Brzęki przy Starej Gajówce” do Szkoły Podstawowej w Bytyniu.Na mecie królował żurek i drożdżowy placek. Każdy z uczestników otrzymał też ładną metalową odznakę.Dużą popularnością cieszyły się konkursy m.in. strzelecki prowadzony przez przedstawicieli Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Szamotułach. Wysokie drugie miejsce zajął nasz reprezentant Pan Szymon Maciejewski, natomiast miejsce IV Agata Żarna. W konkursie piosenki pierwsze miejsce zajęły Agata i Marcelina Żarna, natomiast wyróżnienie przyznano Hannie Włodarczyk z klasy I. Nagrodzonym upominki i dyplomy osobiście wręczyli Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Starosta Beata Hanyżak oraz Wójt Zenon Gałka.

Atmosfera tego dnia była wspaniała, chociaż pogoda nas nie rozpieszczała - chłód i biały puch, który zaczął sypać z nieba i towarzyszył nam na mecie rajdu.Wszyscy wróciliśmy bezpiecznie, trochę zmęczeni i zmarznięci do domów.

Ogromne podziękowania kierujemy do nauczycieli sprawujących opiekę nad uczniami p. Katarzyna Akacka, Aneta Rybarczyk oraz Anna Szabla – wielkie dzięki.

Nie zapominamy o rodzicach, którzy coraz chętniej i liczniej uczestniczą wspólnie z nami w turystycznych rajdach.

Już teraz zapraszamy na Rajd Mikołajkowy, który odbędzie się 10 grudnia z metą w Szkole Podstawowej w Ostrorogu.

Z turystycznymi pozdrowieniami

Opiekun SKKT PTTK w Nojewie

• Narodowe Święto Niepodległości

• W przeddzień 11 listopada uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 11.11 od odśpiewania Hymnu Państwowego. Tym samym wzięliśmy po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu".

Montaż słowno- muzyczny o tematyce patriotycznej przygotowała pod kierunkiem nauczycieli liczna grupa uczniów z klas I-VIII.

• Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

• 28 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji Pasowania na Przedszkolaka (3,4latki) oraz Pasowania na Starszaka (5,6latki). Wszystkie dzieci zaprezentowały się w części artystycznej. Były wiersze, piosenki i tańce. Przedszkolaki jak i ich Rodzice złożyli uroczystą przysięgę. Pani Daria Tomkowiak, w zastępstwie Pana Dyrektora dokonała pasowania. Wszyscy zostali obdarowani prezentami. Oficjalnie wszystkie dzieci oraz rodzice zostali przyjęci w poczet naszego przedszkola.