• Gminny Konkurs Literacki "W naszych sercach Polska"

          • Oliwia Mańczak, Gabriela Komorowska oraz Natalia Banaś ze Szkoły Podstawowej w Nojewie, uczestniczyły w Gminnym Konkursie Literackim, który na początku maja, odbywał się w Szkole Podstawowej w Chełmnie. Hasło konkursu brzmiało: "W naszych sercach Polska". Zadanie uczennic polegało na napisaniu listu, w którym zachęcą kolegów do poznania wyjątkowych miejsc związanych z "małą ojczyzną". Natalia Banaś zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Literackim, w którym brało udział ponad 20 uczestników

          • Wycieczka do Wrocławia

          • W dniu 19 maja uczniowie klas III-VII wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

            Po dotarciu do stolicy Dolnego Śląska, w pierwszej kolejności uczestniczyliśmy w grze miejskiej "W poszukiwaniu krasnoludków". W towarzystwie pani przewodniczki spacerowaliśmy po zespole historycznego centrum Wrocławia, gdzie poznaliśmy najważniejsze zabytki miasta m. in. Ostrów Tumski, Katedrę, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, Stare Miasto, Rynek, ratusz, Stare Jatki, kamieniczki "Jaś i Małgosia", oraz bulwar Dunikowskiego. Staraliśmy się także odnaleźć jak największą liczbę krasnali, które umieszczane są we Wrocławiu sukcesywnie od 2005 roku. 

            Następnie udaliśmy się do Panoramy Racławickiej, gdzie podziwialiśmy niezwykłe dzieło stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że obraz zajmuje całą powierzchnię ścian. Pod płótnem leżą przedmioty idealnie dopasowane do obrazu. 

            Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Narodowe, gdzie podziwialiśmy malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska.

            Następnie relaksowaliśmy się podczas rejsu statkiem po Odrze.

            Po zjedzeniu obiadokolacji i zakwaterowaniu w hotelu czekała nas jeszcze jedna atrakcja. Tramwajem udaliśmy się na niezwykły pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, gdzie podziwialiśmy rozmaite synchronizacje strumieni wody z muzyką, a  także ze światłem.  

            Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO i Afrykarium. Po kilku godzinach zwiedzania udaliśmy się do Pawilonu Czterech Kopuł . Jest to nie tylko ciekawy obiekt architektoniczny, ale i siedziba Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie mieliśmy okazję podziwiać prace najciekawszych polskich artystów XX i XXI wieku. 

            Następnie udaliśmy się do ostatniego punktu naszej wycieczki, czyli do Sky Tower- pierwszego drapacza chmur we Wrocławiu i jednego z najwyższych budynków miasta, który ma aż 212 m wysokości. Najpierw zjedliśmy pyszny obiad, a później wjechaliśmy na 49 piętro budynku, gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę całego Wrocławia. 

            Tą atrakcją zakończyła się nasza dwudniowa przygoda z Wrocławiem. Przez cały pobyt towarzyszył nam przemiły pilot wycieczki- Pan Andrzej, dzięki któremu wszystko przebiegło bez komplikacji🙂

            Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci pożegnaliśmy Wrocław i udaliśmy się do Nojewa. 🙂

        • Wycieczka do Poznania
          • Wycieczka do Poznania

          • W czwartek 5 maja uczniowie klas I, II i III udali się na całodniową wycieczkę do Poznania.

            Spacerowaliśmy szlakiem najważniejszych zabytków poznanskiej starówki: Ratusz, domki budnicze, zamek Przemysła II.

            Zwiedzaliśmy jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych w Polsce- Fare poznańską.

            Odwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie własnoręcznie robiliśmy rogale świętomarcińskie, oraz oczywiście je degustowaliśmy.

            Podczas wizyty w Muzeum Instrumentów Muzycznych mieliśmy okazję obejrzeć instrumenty, pochodzące z różnych epok, miejsc i kultur.

            Na naszej wycieczce nie zabrakło również spotkania z poznańskimi Koziołkami.

            Wycieczka była pełna atrakcji i wrażeń. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni

        • WYCIECZKA DO ŁODZI
          • WYCIECZKA DO ŁODZI


          • XIX-wieczna rewolucja przemysłowa, wynalazki, rozwój fabryk i bogactwo ich właścicieli przekształciły małe miasteczko Łódź, w tętniącą życiem, wielokulturową metropolię, w której w 1914 r. mieszkało już ponad pół miliona osób – Polacy, Żydzi, Niemcy, Rosjanie i inni. Fabrykanci byli właścicielami całych dzielnic przemysłowych –ich siedzibami stały się bogate pałace, otaczały je ogrody, poza zakładami pracy (tkalnie, przędzalnie, elektrownie i inne) w dzielnicach fabrykantów powstały prywatne strażnice pożarne, szpitale, szkoły i osiedla robotnicze. Na głównej ulicy miasta – Piotrkowskiej, fabrykanci budowali okazałe kamienice – będące wizytówkami ich bogactwa. W kontraście do fabrykantów żyli robotnicy, których praca była ciężka i słabo opłacana.

            W dniach 4-5 maja 2022r. historię rewolucji przemysłowej i teraźniejszość Łodzi poznawali uczniowie z klas 4-8, podczas dwudniowej wycieczki. W dawnej elektrowni powstało nowoczesne Centrum Nauki i Techniki EC1; kompleks fabryczny rodziny Poznańskich został zamieniony na wielkie centrum handlowe–Manufaktura. Ze światem wynalazków, które wpłynęły na rozwój Łodzi uczniowie zapoznali się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa urządzonym we wnętrzach „Białej Fabryki” Ludwika Geyera. Obrazu przemysłowej Łodzi dopełnił spacer ulicą Piotrkowską, zwiedzanie przemysłowego imperium Karola Scheiblera w dzielnicy „Księży Młyn” oraz wizyta w pałacu przemysłowca Izraela Poznańskiego.

            Oczywiście poza poznawaniem historii i zabytków Łodzi był również czas na zabawę. Udaliśmy się na seans filmowy ”Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” oraz korzystaliśmy z atrakcji największego w Polsce i Europie parku wodnego - Park of Poland Suntago Wodny Świat w strefie  Jamango.

            Wszyscy wróciliśmy w późnych godzinach nocnych  zmęczeni ale bardzo zadowoleni 😊 Część uczestników wycieczki już odlicza dni do kolejnej wyprawy, tym razem celem podróży będzie Wrocław.

            Pani Kasi, Ani, Paulinie bardzo dziękujemy za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.  Pani Magdzie z biura podróży Smile Travel za wspaniałą atmosferę, opiekę i  wsparcie.

            To był naprawdę dobrze spędzony czas 😊

          • Majowe Święta

          • W piątek, 29 kwietnia świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystym apelu wzięli udział wszyscy uczniowie, dzieci przedszkolne, nauczyciele i pracownicy szkoły.

            Program słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem nauczycieli, pani Katarzyny Akackiej i pani Agnieszki Karge.

          • Szkolny konkurs recytatorski

          •     26 kwietnia 2022 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski. Brało w nim udział ponad 20 uczniów, którzy startowali w dwóch kategoriach: kategoria dzieci młodszych  klasy  I – IV

             i kategoria dzieci starszych  klasy V- VIII.

            Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, byli oceniani przez szkolne jury w trzech kategoriach:

            • dobór tekstu
            • interpretacja i wykonanie
            • ogólny wyraz artystyczny

            W kategorii klas I – IV

             

            I miejsce zajął Rafał Głów

            II miejsce zajęła Natalia Małecka

            III miejsce przypadło Karolinie Akackiej, natomiast IV miejsce ( wyróżnienie) zdobył Jakub Roszkiewicz.

             

            W kategorii klas V – VIII

             

            I miejsce zajął Joakim Stamatoski

            II miejsce zajęła Marcelina  Słomińska

            III miejsce zdobył Adam Pawlik, a IV miejsce (wyróżnienie) otrzymała Oliwia Gendera.

             

            Wymienieni uczniowie pojadą do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy, gdzie będą reprezentować Szkołę Podstawową w Nojewie  na szczeblu gminnym, w XXI Konkursie Recytatorskim im. Jana Brzechwy.