• ŚWIĘTO PYRY W BRYKOLANDII

• 21 września klasa I oraz zerówka wybrali się na obchody Święta Pyry do Brykolandii w Biezdrowie. Dzieci oprócz pieczenia ziemniaków w ognisku mogły skorzystać z placu zabaw na świeżym powietrzu, sali zabaw wewnątrz obiektu oraz zapoznać się ze zwierzakami w jeszcze powstającym minizoo. Dzieci zadeklarowały, że wracają do Brykolandii zimą na kulig i pyszną gorącą czekoladę, którą przygotuję dla nas Pani Angelika.

• JESIEŃ U KWATUSZKÓW

• Z małym opóźnieniem Kwiatuszki powitały dzisiaj jesień. Zadaniem dzieci było znalezienie darów jesieni oraz przyniesienie ich do szkoły, aby stworzyć jesienny kącik. Dzieci uczyły się także rozpoznawać drzewa po liściach oraz ich owocach.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. W tym roku nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych. Wszystkie klasy oraz grupy przedszkolne wykonały plakat przedstawiający wylosowany wcześniej kraj europejski z uwzględnieniem flag, symboli oraz słów powitania w danym języku. 26 września ubraliśmy się w barwy narodowe, lub charakterystyczne elementy ubioru wylosowanego państwa. Podczas przerw uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat państw europejskich biorąc udział w quizie. Zakończeniem obchodów było spotkanie wszystkich klas na hali sportowej, zaprezentowanie plakatów, strojów oraz przywitanie się w języku wylosowanego wcześniej państwa.

• X InO w Nieznane!

• W sobotę 17 września sympatycy marszy na orientację spotkali się w lasach Leśnictwa Łękno (gm. Zaniemyśl) . Odbyły się tam XInO w Nieznane. Nasi uczniowie pokonali dwie trasy w kategorii TD. Nie zabrakło również pamiątkowych odznak i smacznych kiełbasek z ogniska.

• Zebrania rodziców

• W dniu 6. września o godzinie 17.00 w hali sportowej odbędzie się ogólne zebranie rodziców.

Na godzinę 18.00 wychowawcy klas zapraszają na zebrania klasowe.

• Ciepły posiłek dla ucznia

• Szanowni Państwo.

Od poniedziałku 5. września uczniowie i dzieci przedszkolne będą mogły skorzystać z ciepłego posiłku w szkole. Proszę Rodziców o ostateczną deklarację.

Zgłaszanie dzieci i wnoszenie opłat za posiłek w sekretariacie szkoły.

W  poniedziałek 5. września obiady otrzymają dzieci, których rodzice już złożyli ostateczną deklarację.

Obiady będą wydawane o godzinie 11.35.

Proszę rodziców o wyposażenie dzieci w sztućce.

• Świetlica szkolna

• Wszystkie dzieci przedszkolne oraz uczniowie przyjeżdżający do szkoły autobusem korzystają ze świetlicy porannej, która znajduje się w sali p. Asi od godziny 7:15 do 7:45.